www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Adaptacja zawodowa policjantów w powiecie ostródzkim

Szeregi policjantów z ostródzkiej komendy zasiliło 28 młodych funkcjonariuszy odbywających etap adaptacji zawodowej. Pełnić oni będą służbę na ulicach Ostródy, Morąga i okolicznych miejscowości. W miniony poniedziałek adeptów na terenie ostródzkiej jednostki powitał Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki.

Po zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego, młodzi policjanci kierowani są do odbycia adaptacji zawodowej w wydziałach prewencji. To kolejny etap szkolenia podczas służby przygotowawczej.

na terenie powiatu ostródzkiego adaptację zawodową rozpoczęło 28 funkcjonariuszy. Pełnienie przez nich służb możliwe jest dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Ostródzie.

Młodych adeptów podczas uroczystej zbiórki powitał Starosta Ostródzki Andrzej Wiczkowski oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki.

Funkcjonariusze pełnić będą służby na terenie Ostródy, Morąga oraz mniejszych miejscowości.

Jednym z podstawowych zadań mundurowych będzie zapobieganie i ujawnianie sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców. Adepci monitorować będą rejony parków, skwerów, placów zabaw  i głównych ciągów komunikacyjnych. Skupią się także na miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócenia porządku.

(KPP Ostróda)