www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Akcja „Czysty Żabi Róg – Czysta Polska”

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto w Żabim Rogu wzięli udział w akcji pt. „Czysty Żabi Róg – Czysta Polska”. Działanie to zorganizowano we współpracy z sołtysem Żabiego Rogu Mirosławą Małą, która też wzięła w niej czynny udział.

Klasy IV – VII na lekcjach plastyki wykonali plakaty i transparenty, które mają zachęcać do dbania o środowisko naturalne i skłaniać mieszkańców do wyrzucania odpadów do odpowiednich pojemników i koszy oraz nie zaśmiecać wiejskiej plaży.

9 maja 2018 r. klasa IV B i uczniowie ze świetlicy profilaktyczno – wychowawczej zainstalowali te plakaty w miejsca szczególnie narażone na zaśmiecanie, które wskazała p. sołtys Mirosława Mała.

Uczniowie – delegaci poszczególnych miejscowości (Bramka, Bożęcin, Zawroty, Wilnowo, Gubity, Żabi Róg – Fabryka) umieszczą transparenty w swoich miejscowościach.

Wszyscy uczniowie obiecali dbać o środowisko, które jest wspólnym dobrem wszystkich ludzi, ale wszyscy ludzie też powinni dbać o środowisko i nie zaśmiecać go.

(SP Żabi Róg)