www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Apel o pomoc w zbiórce na inteligentną pompę insulinową

W piątek 17 listopada w holu budynku A i w budynku B Szkoły Podstawowej nr 4 w Morągu odbędzie się kiermasz ciast, serduszek oraz loteria fantowa. Akcja organizowana jest w związku ze zbiórką charytatywną dla uczennicy Marysi Urban na zakup inteligentnej pompy insulinowej przez jej rodziców oraz przy współpracy z dyrekcją szkoły i rad rodziców.

– Bardzo prosimy rodziców o włączenie się do pomocy w organizacji ciast oraz zapewnienie swoim pociechom odpowiednich funduszy w celu umożliwienia im wzięcia udziału w kiermaszu i loterii.

Serdecznie zapraszamy od 8:00 do 14:00 wszystkich uczniów wraz z rodzinami do udziału w loterii, której sponsorami są m.in. Firma „ADACH”, Kwiaciarnia „ASTER”, Księgarnia „WIEDZA”, Imperium Rzymskie , Piekarnia i Cukiernia „Z. Bieńkowski”, Firma „Piksel” oraz wiele innych firm i osób prywatnych, którym serdecznie dziękujemy.

Akcja odbywa się pod patronatem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” oraz pod patronatem medialnym mediagroupinfo.pl. Zapraszamy bardzo serdecznie! – apelują rodzice Marysi Urban.

Choroba Marysi ujawniła się w lipcu 2015 r. Sam przebieg cukrzycy u każdego pacjenta jest inny. Marysia jest bardzo ruchliwym dzieckiem i bardzo zaangażowanym w różnego rodzaju inicjatywy. Jest utalentowana gimnastycznie, chodzi na kółko gimnastyki artystycznej i na kółko wokalne w MDK. Rozpoczęła swoją przygodę w gromadzie zuchów „Dzielne Minionki” i ma tak niespożyte pokłady energii, że poza zajęciami samoistnie, w domu szlifuje swoje umiejętności gimnastyczne.

Tak naprawdę jest to dla jej cukrzycy zbawienne, gdyż ruch powoduje, że zapotrzebowanie na insulinę należy obniżać (z tym, że w kontrolowany sposób). Jednak obecny sposób podawania insuliny nie jest na tyle bezpieczny, aby wykluczyć możliwość wystąpienia hipoglikemii, która w przypadku Marysi trybu życia jest wręcz nieunikniona.

– My jako rodzice chcemy, aby nasze dziecko miało równe szanse i możliwości spełniania swoich marzeń. Dlatego nie staramy się jej ograniczać zajęć dodatkowych, skoro ona tego sama pragnie.

System CMG połączony z pompą insulinową daje możliwość bieżącego podglądu na poziom cukru we krwi, natychmiastową reakcję a nawet samodzielne wyłączenie się urządzenia w krytycznych momentach dla organizmu. Dlatego jesteśmy pełni nadziei, że uda nam się jak najszybciej uzbierać wymaganą kwotę, aby jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia mogła dostać od tylu wspaniałych i bezimiennych Świętych Mikołajów wymarzony prezent: inteligentna pompę insulinową. Mamy już nazbierane ponad 10 tys. zł za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni wszystkim ludziom o WIELKICH SERCACH! – opowiadają rodzice Marysi.

(red.)