www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

„Bezpieczny Internet” – lekcja biblioteczna

W dniu 11 marca 2020 r. Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu odwiedziła grupa 6-latków z Przedszkola Nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach „Bezpieczny Internet”, na które jest w ostatnim czasie duże zapotrzebowanie.

W dobie rozwoju technologii chcemy uświadamiać dzieci już od najmłodszych lat na temat korzyści, ale przede wszystkim zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu oraz niebezpieczeństw związanych z podawaniem swoich danych osobowych. Pragniemy również pokazać, że nowinki techniczne mogą ułatwić nam życie ale we wszystkim istotne jest zachowanie umiaru i odpowiedniej proporcji, ponieważ nic nie zastąpi nam bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem. Zwracamy uwagę na to, aby wolny czas spędzać w różnorodny sposób, nie tylko przed ekranem komputera czy z telefonem lub tabletem w ręku. Naszym celem jest także pokazanie, że współczesne książki mogą być równie fascynujące i w cudowny sposób przekazywać wiedzę, bawić i pobudzać wyobraźnię.

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w zajęciach zapraszamy do kontaktu z Oddziałem dla Dzieci w godzinach otwarcia działu lub pod nr tel. 89 757 11 37.

(MBP Morąg)