www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Bezpłatne badania mammograficzne w powiecie

LUXMED Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi dla Pań w wieku 50 – 69 lat, które zaplanowano w Miłakowie, Morągu, Miłomłynie i Ostródzie.

Badania odbędą się w:

Miłakowie w dniu: 21 czerwca 2018 r. przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Olsztyńska 16;

Morągu w dniach: 21, 22, 25 czerwca 2018 przy Zawodowej Straży Pożarnej w Morągu, ul. Jagiełły 2;

Miłomłynie w dniu 19 lipca 2018 przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, ul. Nadleśna 1A;

Ostródzie w dniu 19 lipca 2018 przy Amfiteatrze, ul. Adama Mickiewicza 17b.

Wymagana jest wcześniejsza rejestracja:

telefoniczna pod nr 58 666 24 44 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 20.00, w sobotę  w godz. 9.00 – 15.00), za pośrednictwem formularza dostępnego pod adresem: http://www.mammo.pl/

Mammografia trwa tylko kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Badanie pozwala na rozpoznanie i wykrycie zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala zaś rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.
Badanie jest bezpłatne – refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie. Można się na nie zgłosić w dowolnej miejscowości niezależnie od miejsca zamieszkania.
Mogą w nim uczestniczyć ubezpieczone panie w wieku od 50 do 69 lat, które nie były leczone z powodu raka piersi i jednocześnie:

w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu,

lub otrzymały wynik ze wskazaniem do wykonania badania po 12 miesiącach (dotyczy kobiet, u których w rodzinie wykryto raka piersi u matki, siostry, córki lub w badaniu genetycznym stwierdzono mutacje w genach BRCA 1 i BRCA 2).

Istotnym elementem badania jest ocena porównawcza wyników z poprzednich badań, dlatego prosimy o przyniesienie na badanie zdjęć/płyt z poprzednich mammografii. (red./PCPR Ostróda)