www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Biblioteka na weekend

Ostatnia odsłona wspólnej akcji portalu mediagroupinfo.pl  i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu pod nazwą “Biblioteka na weekend”.

Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród mieszkańców Gminy Morąg: najmłodszych, młodych i tych dojrzałych. Kolejnym celem jest przybliżenie czytelnikom konkretnych woluminów, audiobooków, filmów, gier. W każdy piątek na portalu pojawiać się będą recenzje: książek, audiobooków, filmów, gier.

Zapraszamy do śledzenia portalu mediagroupinfo.pl i do odwiedzania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, gdzie będzie można dzisiejsze propozycje wypożyczyć.

Propozycje na ten weekend:

Oddział dla dzieci

Niezwyczajne zawody – Ałła Gutniczenko

To niezwykła książka, dzięki niej poznasz wiele ciekawych faktów o mniej znanych zawodach. Rodzina Andrzeja jest niezwykła, mama jest kwiaciarką, tata – paleontologiem, siostra przytula pandy, dziadek jest testerem herbaty, a babcia – tłumaczką języka migowego. Nie wiesz kim będziesz, jak dorośniesz, sięgnij po tę lekturę…

Wypożycz w Oddziale dla Dzieci! 

Wypożyczalnia dla dorosłych

Edyta Świętek „Bańki mydlane” to pokrzepiająca historia o odchodzeniu.

Główna bohaterka Michalina ma wszystko, czego potrzeba w młodym wieku, kochającą rodzinę, trafione studia, pochłaniającą pasję, przyjaciół oraz chłopaka Jakuba. Dobrą passę burzy podejrzenie, że dziewczyna jest w ciąży. Dla młodych ludzi jest to nieodpowiedni moment na zakładanie rodziny. Jednak wkrótce okazuje się, że to nie ciąża, lecz złośliwy nowotwór. Wiadomość ta wywraca poukładane życie Michaliny do góry nogami.

Jak odnaleźć się w nowej, okrutnej rzeczywistości, od której nie ma ucieczki?

Bohaterka ma na to receptę…

Czytelnia dla dorosłych

Brexit : dzika wojna / reżyseria Toby Haynes ; scenariusz James Graham.

Wszyscy wiedzą, kto wygrał. Ale nie wszyscy wiedzą jak. Wynik referendum w sprawie Brexitu w lecie 2016 r. spowodował polityczne trzęsienie ziemi w dotychczas stabilnym brytyjskim establishmencie i wywołał polityczne wstrząsy na całym świecie. Ten mocny i prowokacyjny film śledzi kulisy kampanii „Vote Leave”, ukazując w jaki sposób nowoczesne techniki prowadzenia kampanii, oparte na wykorzystywaniu danych, przyczyniły się do podjęcia jednej z najbardziej nieoczekiwanych i kontrowersyjnych decyzji we współczesnej historii politycznej. Gwiazdą obrazu jest nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch, który wciela się w postać Dominica Cummingsa, głównego stratega kampanii na rzecz wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Obok niego Rory Kinnear jako Craig Olivier – były dyrektor ds. komunikacji gabinetu Camerona. Brexit inspirowany jest książką Tima Shipmana (redaktora The Sunday Times) pt. „All out war”. Film wyreżyserował laureat nagrody Emmy Toby Haynes. „Brexit” nie analizuje kto miał rację, a kto nie. To historia o tym, jak do tego doszło i dlaczego – na ulicach, w biurach kampanii i najciemniejszych zakątkach Internetu. Dramat ambicji politycznych i osobistych zdrad, których następstwa zmieniają cały naród.