www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Biegali szlakiem morąskich zabytków

W niedzielę, 08 kwietnia 2017 roku odbył się VI Bieg Uliczny Szlakiem Morąskich Zabytków. Zawodnicy z całej Polski biegli na dystansie 10 km. Było ich 147. Wydarzeniu patronował Burmistrz Morąga. Przed biegiem głównym  dzieci i młodzież rywalizowali w „Biegu spóźnionego zająca”. Najmłodszym biegaczom towarzyszył … zając.

Bieg główny na dystansie 10 km /1 mała pętla ok. 400m + 4 pętle duże/ przebiegał ulicami Morąga i rozegrany został w kategorii generalnej mężczyzn i kobiet. Wszyscy wystartowali spod ratusza.

Przed biegiem głównym  najmłodsi rywalizowali w biegu  pod nazwą „Bieg spóźnionego zająca” w związku z tym, że było to tydzień po świętach wielkanocnych. Dzieciom i młodzieży towarzyszył … zając.

Jak podkreślają organizatorzy: celem biegu jest popularyzacja biegania jako najprostszej formy rekreacji fizycznej, wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywnego uprawiania sportu, propagowanie zdrowego trybu życia wśród społeczeństwa oraz integracja pokoleń.

Na mecie, na uczestników czekały pamiątkowe medale, gratulacje w postaci oklasków od widzów obserwujących sportowe zmagania.

Wyniki – Bieg Spóźnionego Zająca

rocznik 2011 i młodsi dziewczęta – 200 m

I miejsce – Bianga Emka

II miejsce – Antonina Drosio

III miejsce – Magdalena Ojdana

rocznik 2011 i młodsi chłopcy– 200 m

I miejsce – Piotr Szwaracki

II miejsce – Miłosz Lampert

III miejsce – Jakub Porowski

rocznik 2010 – 2008 dziewczęta – 400 m

I miejsce – Zuzia Mętel

II miejsce – Tosia Mętel

III miejsce – Urszula Krupińska

rocznik 2010 – 2008 chłopcy – 400 m

I miejsce – Hubert Wiśniewski

II miejsce – Bartosz Sierszulski

III miejsce – Aleksander Boszko

rocznik 2007- 2005 dziewczęta – 800 m

I miejsce – Marysia Ejsymont

II miejsce – Kinga Zienkiewicz

III miejsce – Paulina Szyszka

rocznik 2007- 2005 chłopcy – 800 m

I miejsce – Dawid Pleta

II miejsce – Kacper Jaworski

III miejsce – Kordan

rocznik 2004- 2000 dziewczęta – 1200 m

I miejsce – Patrycja Wróbel

II miejsce – Izabela Salamon

III miejsce – Ewelina Szyszka

rocznik 2004- 2000 chłopcy  – 1200 m

I miejsce – Konrad Karolak

II miejsce – Dawid Możejko

III miejsce – Sebastian Karolak

Wyniki szczegółowe biegu

Wyniki – kategorie –wyniki biegu – poszczególne kategorie

Szczegółowe wyniki – szczegółowe wyniki biegu

– Witam uczestników VI Biegu Ulicznego Szlakiem Morąskich Zabytków. Wróciliśmy po roku przerwy. Cieszę się, że ten bieg znowu jest w Morągu, znowu jest na naszych ulicach i mam nadzieję, że tak już będzie zawsze. W imieniu Burmistrza Morąga dziękuję, że przyjechaliście do naszego miasta, że chcecie biegać w naszym biegu organizowanym przez Urząd Miejski w Morągu. Przy okazji zapraszam na kolejny bieg, który organizujemy 01 lipca br. w Kretowinach. Będzie to już 20 Bieg o Kryształową Perłę Jeziora Narie. Od czasu, kiedy bieg jest organizowany chcemy, aby był on bieg amatorskim, dlatego wręczenie nagród rozpoczyna się od kategorii małżeństw – mówił podczas podsumowania biegu Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga.

Kategoria – małżeństwa

III miejsce – Państwo Mielcarz

II miejsce – Państwo Piechoccy

I miejsce – Beata i Bartłomiej Osior

Kategoria dodatkowa – za wytrwałość

Ewelina Napierska (Barczewo)

Marcin Gałuszka (Morąg)

Państwo Rapaccy

Najlepsze morążanki

III miejsce – Wioletta Nadziak

II miejsce – Edyta Nowakowska

I miejsce – Jolanta Szymańska – Mielcarz

Najlepsi morążanie

III miejsce – Tomasz Orłowski

II miejsce – Marek Brojek

I miejsce – Jacek Szczygłowski

Biegacze powiedzieli o biegu.

– Pogoda nam dopisała ale zarazem była utrudnieniem. Pobiegłem bardzo asekuracyjnie bo za dwa tygodnie startuję wraz z przyjaciółmi z Morąga w warszawskim maratonie. Dzisiejszy start mimo kontuzji uważam za udany, a samą imprezę oceniam na piątkę i oby takich było więcej – mówi Jarosław Rowicki.

– Tegoroczny VI Bieg Szlakiem Morąskich Zabytków postrzegam zdecydowanie pozytywnie (no może pomijając mój własny wynik), ale przecież nie zawsze o to chodzi. Liczy się dobra sportowa zabawa, zdrowa rywalizacja, endorfiny podczas biegu oraz zadowolenie na mecie choćbyśmy byli nie wiadomo jak zmęczeni. Bardzo ciekawym pomysłem jest tzw. nawiązanie do zeszłotygodniowych Świąt Wielkanocnych, czyli Bieg Spóźnionego Zająca Wielkanocnego dla najmłodszych. Rodzice cieszą się, jak ich pociecha połknie tzw. ”bakcyla” i biegnie ile sił w nogach goniąc dużego królika. Poza tym daje się zauważyć, że całe rodziny spędzają czas aktywnie i to jest najważniejsze. W tym roku organizacja również była na wysokim poziomie: kibice na trasie, fotoreporterzy i komentatorzy, oprawa muzyczna, koszulki techniczne w pakiecie, nagrody w poszczególnych kategoriach, ciekawe upominki, posiłek regeneracyjny po biegu, puchary dla zwycięzców oraz tradycyjne medale dla wszystkich zawodników, którzy ukończyli bieg na określonym dystansie. Jest to bardzo fajna promocja Morąga, przyjeżdżają zawodnicy z dalszych miast oraz grupy, organizacje i stowarzyszenia biegowe. Dzięki temu nasi sportowcy mają możliwość odwdzięczyć się i wziąć udział w zawodach biegowych w innych zakątkach Polski. Żałuję, że w poprzednim roku 2017 z różnych przyczyn zawody te niestety nie odbyły się. Tak się akurat składa, że jestem jednym ze współpomysłodawców I Biegu w roku 2012 (Kamil Chodorowicz , Mariusz Wiśniewski – współpomysłodawcy biegu) oraz pomagałem w organizacji. A więc szczególnie zależy mi na dużej frekwencji i dobrej organizacji. Serce się raduje, że już kolejne edycje za nami, a zawody na głównym dystansie ok.10 km cieszą się dużą popularnością i jednoczą zawodników. Tego typu biegi łączą pokolenia, nawiązują się przyjaźnie i zdrowe relacje wśród uczestników. Przy okazji dbamy o własne zdrowie i kondycje. A więc przyjemne z pożytecznym. Czy może być coś piękniejszego ? – mówi Kamil Kaczyński.

(red./fot. dw)