www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

„Czad i Ogień Obudź Czujność” – profilaktyka

Na zebraniu jednego z osiedli w Morągu strażacy przeprowadzili wykład, w ramach akcji MSWiA „Czad i Ogień Obudź Czujność”. Prelekcję prowadził mł. bryg. Adam Zaręba dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej w Morągu. Przedstawił jakie zagrożenia mogą wystąpić w naszych domach. Jak należy zapobiegać pożarom w jaki sposób rozpoznawać sytuacje, które mogą świadczyć o możliwości powstania pożaru lub inne, które stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia.

Przekazane zostały także informacje w jaki sposób może powstać zagrożenie związane tlenkiem węgla. Ponadto zwrócono uwagę, na temat pożarów sadzy w przewodach kominowych oraz przepisów prawa budowlanego dotyczących przewodów kominowych, wentylacyjnych i innych. Mieszkańcy usłyszeli jakie obowiązki nakłada ustawodawca na właścicieli mieszkań, domów w tym zakresie.

(red./ kpt. Grzegorz Różański/ fot. arch. KP PSP w Ostródzie JRG Morąg)