www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

DiscoverEU – Podróż młodych po Europie – konkurs do 18-latków

Masz ukończone 18 lat? Jesteś gotów na spotkanie z przygodą? Jeśli tak, szykuj się do drogi. W ramach inicjatywy DiscoverEU Unia Europejska oferuje młodym ludziom możliwość odbycia podróży po Europie.

W czerwcu 2018 r. odbyła się pierwsza runda konkursu, do udziału w której zgłosiło się 100 480 osób i w której bilety wygrało co najmniej 15 tys. osób. Zajrzyj do ulotki, która zawiera informacje na temat inicjatywy i relacje młodych osób, które odkrywały Europę z biletami DiscoverEU.

W drugiej rundzie konkursu, która potrwa od czwartku 29 listopada, godz. 12:00 (czasu środkowoeuropejskiego), do wtorku 11 grudnia, godz. 12:00 (czasu środkowoeuropejskiego), co najmniej 12 tys. młodych osób będzie mogło wygrać bilety na podróż po Europie.

Większość trasy laureaci pokonają koleją – dzięki temu odwiedzą najróżniejsze miasta i zobaczą zapierające dech w piersiach krajobrazy.

Aby laureaci konkursu mogli dotrzeć do najdalszych zakątków Europy, bilet umożliwia im także podróż innymi środkami transportu, np. autobusem czy promem. W wyjątkowych przypadkach, gdy żadne inne środki transportu nie będą dostępne, dozwolona będzie podróż samolotem. Dzięki temu w konkursie mogą wziąć udział również młodzi ludzie mieszkający na obszarach oddalonych i wyspach.

Dziedzictwo kulturowe Europy cechuje ogromna różnorodność. Możesz na przykład odwiedzić jedną z Europejskich Stolic Kultury (czy wiesz, które dwa miasta w tym roku noszą ten tytuł?). Możesz też wybrać się na jeden z wielu festiwali lub wziąć udział w innych wydarzeniach kulturalnych. A może wolisz zwiedzać muzea albo wędrować po rezerwatach przyrody? W Europie jest tyle ciekawych miejsc!

To może być okazja do tego, by odkrywać zalety swobodnego przemieszczania się po Europie, poznać jej różnorodność i bogactwo kulturowe, zawrzeć nowe znajomości, a co za tym idzie – lepiej poznać siebie samego.

Do udziału w konkursie możesz się zgłosić, jeżeli:

w dniu 31 grudnia 2018 r. będziesz mieć ukończone 18 lat, czyli należysz do osób urodzonych między 1 stycznia 2000 r. (włącznie) a 31 grudnia 2000 r. (włącznie)

w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów (zaplanowanej na połowę stycznia 2019 r.) będziesz obywatelem jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej

w internetowym formularzu zgłoszeniowym podałeś prawidłowy numer swojego dowodu tożsamości lub paszportu.

Przyznano Ci bilet? Możesz odbyć podróż wyłącznie, jeżeli:

rozpoczniesz podróż w kraju, który w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów będzie państwem członkowskim Unii Europejskiej

zaplanujesz podróż trwającą co najmniej jeden dzień i maksymalnie 30 dni

zaplanujesz odbycie podróży w okresie od 15 kwietnia 2019 r. (termin pierwszego wyjazdu) do 31 października 2019 r. (termin ostatniego możliwego powrotu)

zaplanujesz podróż do co najmniej jednego kraju, który w momencie wydania decyzji o przyznaniu biletów będzie państwem członkowskim Unii Europejskiej

jesteś gotowy zostać ambasadorem DiscoverEU.

W DiscoverEU mogą wziąć udział również młode osoby o szczególnych potrzebach. Otrzymają one obszerne informacje i wskazówki, a koszty specjalnej opieki podczas podróży (osoba towarzysząca, pies przewodnik dla osób niedowidzących itp.) także mogą zostać pokryte.

Zgłoszenia można nadsyłać do wtorku 11 grudnia, godz. 12:00 (czasu środkowoeuropejskiego).

Zostaniesz poproszony o podanie swoich danych osobowych i szczegółów dotyczących podróży. Weźmiesz też udział w quizie, który będzie zawierał pięć pytań wielokrotnego wyboru na temat kultury i różnorodności Europy oraz unijnych inicjatyw skierowanych do młodych osób. Na koniec poprosimy Cię o udzielenie odpowiedzi na pytanie dodatkowe, co ułatwi Komisji Europejskiej wybór uczestników w sytuacji, gdy zgłoszeń będzie zbyt dużo. Jak się zgłosić: po rozpoczęciu przyjmowania zgłoszeń w prawym górnym rogu tej strony wyświetli się przycisk „Apply now” (Zgłoś się), który musisz kliknąć.

Podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego możesz utworzyć grupę, zapraszając cztery inne osoby, by dołączyły do niej (maksymalnie pięciu osób w grupie). Musisz wypełnić formularz zgłoszenia, wziąć udział w quizie i udzielić odpowiedzi na pytanie dodatkowe. Następnie w momencie wysłania zgłoszenia na ekranie wyświetli się specjalny kod, który musisz przekazać innym członkom grupy. Za pomocą tego kodu będą mogli zarejestrować się na Europejskim Portalu Młodzieżowym i podać swoje dane osobowe. Każdy członek grupy musi mieć ukończone 18 lat.

Uwaga: istnieje możliwość, że tylko Ty wygrasz bilet, a pozostali członkowie Twojej grupy nie. Może się to zdarzyć, jeśli nie wypełnią oni swoich formularzy zgłoszeniowych za pośrednictwem Europejskiego Portalu Młodzieżowego przed upływem terminu przyjmowania zgłoszeń.

Pamiętaj, że możesz organizować spotkania z innymi podróżnikami DiscoverEU i skoordynować swoje plany podróży z ich planami! Możesz to zrobić na forum grupy DiscoverEU na Facebooku.

Zwycięzcy zostaną poproszeni o wypełnienie elektronicznego formularza rezerwacji. Mogą w nim wybrać elastyczny albo ustalony plan podróży. Na czym polega różnica?

Jako ambasador DiscoverEU zostaniesz poproszony o zdawanie relacji ze swojej podróży. Możesz to robić na przykład za pomocą mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Facebook lub Twitter, używając #DiscoverEU. Możesz też zrobić prezentację w swojej szkole lub w swojej miejscowości. Poza tym możesz wziąć udział w konkursie na zdjęcia i nagrania wideo #DiscoverEU #Competition i wygrać fantastyczne nagrody. Dobrym źródłem inspiracji mogą być zdjęcia i filmy z poprzedniej rundy konkursu. Bez względu na to, czy w konkursie dopisało Ci szczęście, czy nie, zapraszamy Cię do naszej grupy DiscoverEU na Facebooku!

Europa na wyciągnięcie ręki. Wystarczy, że zrobisz pierwszy krok!

https://europa.eu/youth/discovereu_pl – tutaj znajdziesz więcej informacji na temat konkursu.

(red.)