www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Dokonał kradzieży kurtki i butów. Akt oskarżenia trafił już do sądu.

Sporządzeniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez policjantów z Ostródy pod nadzorem miejscowej prokuratury. Zarzut kradzieży kurtki i butów usłyszał 17-letni mieszkaniec miasta. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 25 września br. w centrum miasta. Wówczas 17-letni mieszkaniec Ostródy w jednym z miejscowych sklepów dokonał kradzieży markowych ciuchów za kwotę ponad 700 złotych. Mężczyzna został zauważony przez pracownicę sklepu, która bezpośrednio po ujawnieniu kradzieży udała się za mężczyzną w pościg. Ten porzucając skradzioną kurtkę i buty uciekł z miejsca zdarzenia.

Nie długo było trzeba czekać na zatrzymanie złodzieja. Ostródzcy kryminalni po przeanalizowaniu zgromadzonego materiału szybko ustalili, że sprawcą był dobrze znany funkcjonariuszom 17-letni mieszkaniec miasta. Mieszkaniec Ostródy został zatrzymany i usłyszał zarzut. Przyznał się do jego popełnienia. Do sądu trafił już akt oskarżenia w tej sprawie.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. (KPP Ostróda)