www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Doroczne otwarcie żeglarskiego sezonu na Mazurach

Wielkie otwarcie sezonu oraz parada jednostek pływających odbędzie się 1 maja 2018 roku na Kanale Łuczańskim w Giżycku.

Sygnałem do rozpoczęcia kolorowej parady będzie symboliczne otwarcie mostu obrotowego na kanale o godz. 12.00. Uczestnicy parady wezmą udział w konkursie na najoryginalniej udekorowaną łódź i przebraną załogę.

Przed tym punktem kulminacyjnym zaplanowano od godz. 10.00 m.in. regaty na jeziorze Niegocin, widowisko „Zdobywanie mostu”, czyli pokaz sprzętu i wyszkolenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, występ tancerek samby i koncert zespołu OKAW Sztorm. O godz. 11.50 nastąpi zaprzysiężenie ratowników Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po paradzie odbędą się pokazy flyboardu, koncert Tymona Tymańskiego (godz. 13.00) i wernisaż wystawy „Sztuka z importu” w Porcie Ekomarina (godz. 17.00).

2 maja o godz. 11.00 wystartują XXI Ogólnopolskie Biegi Rodzinne w Lesie Miejskim (zapisy od godz. 9.00). Przewidziano też inne atrakcje w ramach Garnizonowego Festynu Rodzinnego. W godz. 15.00-18.00 miasto zaprasza na piknik „W barwach biało czerwonych” na terenie Klubu 15 GBZ (ul. Mazurska 4). W programie m.in.: pokazy wojskowe, poczęstunek grochówką, koncert orkiestry wojskowej, dziecięce prezentacje wokalno-instrumentalne, animacje i zabawy dla najmłodszych.

Kolejnego dnia obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpocznie msza w intencji ojczyzny w sanktuarium św. Brunona (godz. 10.00). Potem zaplanowano m.in. Mistrzostwa Giżycka w Petanque (gra w bule) „100 rzutów na 100-lecie Polski Niepodległej” o godz. 14.00 (park przy ul. Moniuszki), a także Rajd Rowerowy Rotary (Giżycko i okolice, 30 km).

(wwim)