www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Dwie osoby utonęły

Poniedziałek 23 lipca okazał się tragiczny dla dwóch mężczyzn.

Około godziny 9:00 w kanale żeglownym, w Miłomłynie zauważono dryfujące ciało. Do akcji zadysponowano dwa zastępy pożarnicze, w tym jeden z łodzią z miłomłyńskiej OSP i samochód rozpoznawczo ratowniczy z JRG Ostróda. Na miejscu zdarzenia policjant poinformował, że jest to 55 letni mężczyzna, który zaginął w sobotę. Niestety stan mężczyzny wskazywał, że prawdopodobnie utonął kilka dni temu.

Do drugiego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło, w miejscowości Gardyny. Kilka minut przed godziną 22:00 wpłynęło zgłoszenie, że dwaj mężczyźni  z niewyjaśnionych przyczyn znaleźli się poza łódką. Informator przekazał, że zdarzenie miało miejsce na jeziorze gardejskim. Do akcji zadysponowana została z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Ostróda” oraz dowódca JRG. Ponadto dyspozycję wyjazdu otrzymało OSP Dąbrówno i Samin. Dodatkowo stanowisko kierowania komendanta wojewódzkiego zadysponowało SGRWN „Olsztyn 1” i samochód ratowniczo-gaśniczy z łodzią z OSP Olsztynek. Strażacy gdy przybyli nad jezioro spostrzegli jednego z mężczyzn, który jak się okazało był jednym z poszukiwanych. Przekazał, że on zdołał dopłynąć do brzegu, a drugi 23 letni mężczyzna zniknął pod powierzchnią wody. Do akcji wkroczyli nurkowie z JRG Ostróda. Około trzydzieści minut po zejściu pod wodę, w bardzo trudnych warunkach – widoczność była dosłownie na kilkadziesiąt centymetrów, odnaleziono poszkodowanego. Został wydobyty na powierzchnię wody i na łodzi ratowniczej od razu strażacy przystąpili do reanimacji. Niestety nie udało się przywrócić czynności życiowych młodemu mężczyźnie. W obydwu przypadkach przyczyny zdarzeń pod nadzorem prokuratora bada policja.

(kpt. Grzegorz Różański/ fot. arch. red.)