www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Dzień ćwiczeń policjantów Nieetatowego Zespołu Taktycznego

Po raz kolejny Strzelnica Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie stała się miejscem realizacji programu doskonalącego policjantów z Nieetatowego Zespołu Taktycznego. Funkcjonariusze ćwiczyli swoje umiejętności w zakresie strzelania sytuacyjnego, działania na bliskich odległościach, taktycznego poruszania się czy ochronę osób. 

Ćwiczenia odbyły się na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie. Podczas intensywnych zajęć policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego z Ostródy realizowali m.in. strzelania statyczne, dynamiczne, działanie na bliskich odległościach. Policjanci doskonalili także swoje umiejętności w zakresie taktycznego poruszania się czy ochronę osób.

Skuteczność podejmowanych przez policjantów działań w dużej mierze zależy od ich zgrania i współdziałania, stąd tak wymagające ćwiczenia.

Realizowane działania  wymagały od policjantów przede wszystkim zachowania warunków bezpieczeństwa oraz maksymalnego skupienia, gdyż w sytuacji wykorzystywania „ostrej amunicji” jest to niezwykle istotne.

Policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego planują już kolejne scenariusze ćwiczeń, które będą praktykowane na terenie powiatu ostródzkie. (KPP Ostróda)