www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * MORĄSKI NEWSLETTER - SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Dzień ćwiczeń policjantów Nieetatowego Zespołu Taktycznego

Po raz kolejny Strzelnica Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie stała się miejscem realizacji programu doskonalącego policjantów z Nieetatowego Zespołu Taktycznego. Funkcjonariusze ćwiczyli swoje umiejętności w zakresie strzelania sytuacyjnego, działania na bliskich odległościach, taktycznego poruszania się czy ochronę osób. 

Ćwiczenia odbyły się na strzelnicy Instytutu Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej w Ostródzie. Podczas intensywnych zajęć policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego z Ostródy realizowali m.in. strzelania statyczne, dynamiczne, działanie na bliskich odległościach. Policjanci doskonalili także swoje umiejętności w zakresie taktycznego poruszania się czy ochronę osób.

Skuteczność podejmowanych przez policjantów działań w dużej mierze zależy od ich zgrania i współdziałania, stąd tak wymagające ćwiczenia.

Realizowane działania  wymagały od policjantów przede wszystkim zachowania warunków bezpieczeństwa oraz maksymalnego skupienia, gdyż w sytuacji wykorzystywania „ostrej amunicji” jest to niezwykle istotne.

Policjanci Nieetatowego Zespołu Taktycznego planują już kolejne scenariusze ćwiczeń, które będą praktykowane na terenie powiatu ostródzkie. (KPP Ostróda)

The comments are closed.
No comments yet