www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie serdecznie zapraszają mieszkańców Morąga  do udziału w obchodach Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.  Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych od wielu lat w krajach europejskich obchodzony jest 5 maja, a morąskie obchody zaplanowano na dzień 16 maja 2018r.

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Morągu, we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Szymanowie od wielu lat organizuje Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, w którym biorą udział środowiska osób niepełnosprawnych z terenu gminy Morąg, Łukta, Miłakowo i Małdyty.

Świadomość ludzi dotycząca osób niepełnosprawnych intelektualnie z roku na rok się zmienia na lepsze. Niepełnosprawność nie musi i nie powinna oznaczać jakiegokolwiek wykluczenia, co gwarantuje nie tylko prawo polskie, ale przyjęta przez Unię Europejską Europejska Karta Praw Człowieka. Powinniśmy mieć świadomość, że niepełnosprawność intelektualna to choroba, która może zdarzyć się w każdej rodzinie, w każdym środowisku i nie należy się jej wstydzić ani udawać, że nie istnieje. Każdy człowiek, także z niepełnosprawnością intelektualną ma prawo do godnego, dobrego życia, korzystania z niego w pełni. Organizując  Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, chcemy wzmocnić u naszych podopiecznych, których w tej chwili jest już prawie stu, poczucie własnej wartości i przekonanie, że żyją w świecie równych szans.
W tym roku organizatorzy chcą podziękować pracodawcom, którzy aktywnie wspierają osoby niepełnosprawne intelektualnie na otwartym rynku pracy, których uhonorujemy tytułem „Pracodawca bez barier”.

Z tej okazji ,16 maja o godz. 10:00, w intencji osób niepełnosprawnych, odbędzie się w Kościele Trójcy Przenajświętszej Msza św., następnie o godz. 11:30 przemarsz barwnego pochodu ulicami Morąga. Trasa pochodu będzie przebiegać następującymi ulicami: 11:15 – 11:30 zbiórka przy Warsztacie Terapii Zajęciowej, ul Wróblewskiego 15b, przejście – Sienkiewicza, Mickiewicza, 11 Listopada, Park Miejski. W parku o godz. 12:00 zaplanowano happening, w trakcie którego m.in. z programem artystycznym wystąpią osoby z niepełnosprawnościami z morąskich placówek. Na zakończenie odbędzie się bieg równości na dystansie 400 m.

(red./TPD Morąg)