www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Eliminacje gminne „O Laur Złotej Rybki”

Morąski Dom Kultury był organizatorem eliminacji rejonowych XXXVIII Wojewódzkim Konkursie  Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki”.

Pomysłodawcą wydarzenia jest Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu. W konkursie uczestniczą zespoły teatralne, w skład których wchodzą dzieci ze szkół podstawowych, działające w szkołach, placówkach kultury, a także w innych podmiotach prowadzących działalność kulturalną.
Celem konkursu jest : promocja sztuki teatralnej wśród dzieci, prezentacja dorobku artystycznego teatrzyków dziecięcych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, rozwijanie twórczej wyobraźni dziecka, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń instruktorów teatralnych, pedagogów i animatorów kultury.

Konkurs jest przeprowadzany w dwóch etapach.  Pierwszym etapem konkursu są eliminacje rejonowe, które odbywają się w ośrodkach kultury na terenie naszego województwa. Drugim etapem konkursu jest Gala Finałowa, w której udział biorą zespoły teatralne wytypowane przez jury
w trakcie eliminacji rejonowych w poszczególnych ośrodkach kultury. Gala Finałowa Konkursu, w formie dwudniowej przeprowadzana jest w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu i obejmuje część konkursową, wykłady metodyczne dla instruktorów teatralnych, warsztaty teatralne dla młodych aktorów, inne atrakcje oraz nocleg w warunkach biwakowych.

Jury ocenia w czasie eliminacji rejonowych oraz Gali Finałowej: treść przedstawienia, interpretację słowa, wyraz aktorski, oryginalność i nowatorstwo spektaklu, ogólny wyraz artystyczny.

Podczas poszczególnych eliminacji rejonowych jury typuje jeden zespół, który zostanie zaproszony na Galę Finałową Konkursu. W sytuacjach szczególnych jury może wytypować więcej niż jeden zespół bądź nie wytypować żadnego zespołu.

– Do udziału w Gali Finałowej zakwalifikowały się dwa zespoły teatralne: „Trójeczka” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie oraz „Świerszcz nad Teatrem” z Morąskiego Domu Kultury. Publiczność – dzieci z morąskich przedszkoli wraz z opiekunami przyglądali się przygodom „Tygrysa Pietrka” oraz historii owadów zawartej w spektaklu „Blee” – mówi Beata Cetkowska z Morąskiego Domu Kultury.

Gala Finałowa odbędzie się 17-18 maja 2019 r. w Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Biskupcu.

(red./fot. dw)