www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Gmina Morąg na podium w województwie

W sali plenarnej Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się X Gala Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego, podczas której uhonorowano szkoły wszystkich szczebli oraz samorządy lokalne, które osiągnęły najlepsze wyniki sportowe w roku 2017/2018.  Była to znakomita okazja nagrodzenia najbardziej usportowione środowiska. Gmina Morąg w  tym roku stanęła na podium i zajęła bardzo wysokie III miejsce.

Uroczystą galę otworzył przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach, Wacław Wasiela. Serdecznie przywitał wszystkich gości, podziękował za ciężką pracę oraz ogromne zaangażowanie w rozwój sportu na terenie naszego województwa. Podczas spotkania wyróżniono wiele osób zajmujących się sportem w różnych kategoriach. Otrzymane wyróżnienia, puchary, statuetki i dyplomy to bardzo ważny symbol zaangażowania samorządowców, dyrektorów i nauczycieli wychowania fizycznego.

Poziom współzawodnictwa sportowego z roku na rok jest coraz wyższy. Tym bardziej cieszy fakt, że Gmina Morąg pnie się coraz wyżej. W tym roku stanęła na podium i zajęła bardzo wysokie III miejsce. Puchar  i gratulacje odebrał Leszek Biernacki, Zastępca Burmistrza Morąga. Na ten rewelacyjny wynik złożyła się punktacja zdobyta przez szkoły z terenu naszej gminy. Znakomity wynik osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 1 w Morągu zajmując I miejsce w kategorii Gimnazja/Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Statuetkę w tej kategorii odebrał dyrektor szkoły Krzysztof Urbaszek. Również bardzo wysokie, bo II miejsce w tej kategorii osiągnęła Szkoła Podstawowa w Żabim Rogu, nagrodę odebrała dyrektor Małgorzata Tolak.

– Tak wysokie miejsce Gminy Morąg w tym rankingu jest zasługą nauczycieli wychowania fizycznego oraz ich zaangażowania i pasji. Na uzyskane punkty złożyły się osiągnięcia sportowe wszystkich szkół z terenu Gminy Morąg, zdobyte na różnych  szczeblach rozgrywek. W imieniu Gminy bardzo dziękuję – Leszek Biernacki Zastępca Burmistrza Morąga.

(Referat Sportu)