www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Gmina Morąg wśród najlepszych „sportowych” gmin

W Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbyło się coroczne posiedzenie sprawozdawcze Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.  Spotkanie było okazją do podsumowania działalności gmin w rywalizacji sportowej w roku 2017. Podczas spotkania tradycyjnie uhonorowano 10 najlepszych gmin, które szczególnie wyróżniły się we współzawodnictwie sportowym. W tym roku Gmina Morąg zajęła piąte miejsce.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele gminnych LZS-ów, klubów, samorządowców oraz zaproszeni goście: wiceprzewodniczący Krajowego Zrzeszenia LZS Marek Mazur, Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin oraz dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego Waldemar Buszan. Witali przybyłych, dziękowali za ciężką pracę oraz ogromne zaangażowanie w rozwój sportu na terenie województwa.

Podczas spotkania uhonorowano 10 najlepszych gmin, które szczególnie wyróżniły się we współzawodnictwie sportowym.  Poziom współzawodnictwa sportowego z roku na rok jest coraz wyższy. Tym bardziej cieszy fakt, że Gmina Morąg co roku klasyfikuje się w czołowej dziesiątce. W tym roku  nasza gmina zajęła V miejsce.

Statuetkę i gratulacje odebrał zastępca Burmistrza Morąga Leszek Biernacki. Na wynik Gminy Morąg złożyła się punktacja zdobyta przez częsty i owocny udział naszej gminy w imprezach ujętych w kalendarzu imprez WMZ LZS oraz organizacja przez Referat Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu licznych imprez gminnych dla minimum 25 uczestników.

Otrzymane wyróżnienia to bardzo ważny symbol zaangażowania jednostek samorządu terytorialnego w sportowe życie gminy.

Sprawozdanie z działalności Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS przedstawił Marek Jaczun, który podkreślił, że kultura fizyczna i sport są bardzo ważnymi elementami codziennego życia na wsi i w małych miejscowościach.

Cała wyróżniona dziesiątka otrzymała z rąk marszałka i wiceprzewodniczącego Krajowego Zrzeszenia LZS symboliczne statuetki.

Klasyfikacja Gmin

1.Gm. Lubawa 7150

  1. Gm. Iława 6780
  2. Gm. Ostróda 6570
  3. Biskupiec 4680

5.Morąg 3880

6.Olecko 3770

7.Jeziorany 3410

8.Węgorzewo 2820

9.Orzysz 2680

10.Gm. Działdowo 2590
(red./Referat Sportu)