www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Gmina wsparła zakup bud dla kotów wolno żyjących

Gmina Morąg realizując zadania zapisane w uchwale Rady Miejskiej w Morągu – programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności na swoim terenie w 2017 roku sfinansowała zakup 8 bud dla kotów wolno żyjących.  Jak podkreślają pomysłodawcy tej akcji, budy rozeszły się w kilka dni.

– Gmina Morąg sfinansowała zakup bud dla kotów wolno żyjących: 2 budy dla dwóch kotów o wymiarach 90 cmx50cmx40cm oraz 6 bud dla czterech kosztów o wymiarach 90cmx50cmx85cm. Budy wykonane są z desek, ocieplone styropianem, obite od środka płytą, dach jest jednospadowy, kryty papą – mówi Tomasz Kucharski, inspektor w Wydziale Komunalno-Inwestycyjnym Urzędu Miejskiego w Morągu.

Koszt wykonania bud to 2500 zł. Budy były wydawane tzw. opiekunom społecznym, który na co dzień opiekują się kotami wolno żyjącymi.

W ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności na terenie Gminy Morąg w 2017 roku samorząd m.in.: zapewnia opiekę kotom wolno żyjącym oraz ogranicza populację poprzez przeprowadzanie zabiegów sterylizacji i kastracji kotów wolno żyjących we współpracy z opiekunami tych kotów, który po wcześniejszym uzyskaniu skierowania na zabieg wystawiony przez Urząd Miejski w Morągu, doprowadzą koty do lecznicy, z którą gmina ma podpisaną umowę na świadczenie usług weterynaryjnych, dokarmianie wolno żyjących kotów poprzez nieodpłatne wydawanie opiekunom tych zwierząt karmy zakupionej z budżetu gminy, zakup i dostarczenie budek dla kotów wolno żyjących.

– Akcje: sterylizacji, kastracji, dożywiania oraz budy cieszyły się w tym roku ogromnym zainteresowaniem, dlatego planujemy ich kontynuację w następnym roku – dodaje Tomasz Kucharski. (red./fot. arch. schroniska)