www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

I Mały Memoriał Wielkiego Mirka za nami

W minioną sobotę, 9.03.2019 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się „Sportowy Dzień Kobiet”. Turniej poświęcony był pamięci Mirosława Pieszko.

Sportowy Dzień Kobiet organizowany jest od 11 lat. Od samego początku wydarzenie to wspierał i współfinansował Mirosław Pieszko.

– Niestety Mirka dzisiaj zabraknie. Wymyśliliśmy, że od tego roku Sportowy Dzień Kobiet będzie nazywał się Małym Memoriałem Wielkiego Mirka. Do udziału w tegorocznym turnieju zaprosiliśmy reprezentacje silnie związane z Mirkiem czyli Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie, w którym pracował, zespół Kolonii Warszawskiej, na osiedlu którym mieszkał, zespół Indiaci, który cały czas sponsorował, jest Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu, z którą współpracował. Są także Sołtyski, których kapitanem jest Anna Erber, która siedziała obok niego, gdy był radnym miejskim w Morągu. I ostatnia to taka niespodzianka – po raz pierwszy w turnieju udział bierze drużyna pod nawą Przyjaciele Mirka – opowiada Leszek Biernacki, zastępca Burmistrz Morąga i pomysłodawca Sportowego Dnia Kobiet.

Drugi raz w turnieju z okazji Dnia Kobiet wzięła udział drużyna pań reprezentujących Miejską Bibliotekę Publiczną w Morągu.

– Sportowy Dzień Kobiet poświęcony jest naszemu znajomemu, koledze, który był społecznikiem i samorządowcem. Uwielbiał sport przede wszystkim. Wspierał takie inicjatywny, jak Sportowy Dzień Kobiet. Uwielbiał piłkę nożną. Był sponsorem, fundował nagrody dla dzieci, młodzieży. Bardzo nam w tym roku jego brakowało, ale nie był to smutny dzień, bo pewnie Mirek by tego sobie nie życzył. Gdziekolwiek jest i nam kibicuje – mówi Elżbieta Dziubińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

Drużyna Sołtysek w turnieju bierze udział od samego początku. – Zawsze nas zapraszał śp. Mirek Pieszko. Bardzo to sobie chwaliliśmy, bo to jest fajna impreza. Bardzo dziękujemy tym, którzy dalej będą kontynuowali to wydarzenie. Jest nam bardzo przykro, że Mirka już z nami nie ma, ale życie musi toczyć się dalej. Będąc radną wiele nauczyłam się od niego. Nie był człowiekiem zamkniętym. Bardzo dużo mi podpowiadał. Bardzo mi go brakuje – dodaje Anna Erber, sołtys Królewa.

W zawodach udział wzięło 6 drużyn:Kolonia Warszawska, Indiaca, Sołtyski, Przyjaciele Mirka, Zarząd Dróg Powiatowych w Ostródzie, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu.

Organizatorzy przygotowali osiem konkurencji: wyścig deskorolek, badminton bieg, bieg i rzut do celu, slalom w gumakach, szczudła wyścig, przejście nad i pod, stepery + deska, bieg po buty.

Turniej wygrała drużyna Kolonia Warszawska, na drugim miejscu uplasowała się Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu. Trzecie miejsce przypadło ekipie Zarządu Dróg Powiatowych w Ostródzie, czwarte zespołowi Indiaca. Piąte miejsce zajęła drużyna Przyjaciele Mirka, zaś szóste Sołtyski.

(red.)