www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

II Gala Sportów Walki z okazji 15-lecia Victorii Morąg

Burmistrz Morąga oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy  Victoria Morąg byli organizatorami II Morąskiej Gali Sportów Walki, która w minioną sobotę odbyła się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu.

Klub Sportowy Victoria Morąg w tym roku obchodzi 15 lecie istnienia. Od początku swojej działalności szkolą dzieci i młodzież w olimpijskiej odmianie taekwondo i związani są z Polskim Związkiem Taekwondo Olimpijskiego.

– Piętnaści lat działalności naszego klubu uczciliśmy wspólnie z władzami lokalnymi i mieszkańcami naszej gminy i dlatego  podczas Gali Sportów Walki  – mówi Bartosz Małecki, trener z Klubu Sportowego Victoria Morąg i dodaje: – Od początku naszej działalności na terenie Morąga, mogliśmy liczyć na wsparcie Burmistrza Morąga i tak jest do dnia dzisiejszego. W naszym klubie wychowaliśmy 15 czarnych pasów. Najlepsi zawodnicy zdobywali najwyższe osiągnięcia podczas Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców, Juniorów i Kadetów. Wielu naszych zawodników reprezentowało barwy narodowe w Mistrzostwach Europy: Anna Guzowska, Agata Jackiewicz, Patryk Durzyński, Karolina Ziejewska, która obecnie reprezentuje klub AZS UWM Olsztyn i po raz drugi w dniu dzisiejszym startuje w odbywających się obecnie w Warszawie Młodzieżowych Mistrzostwach Europy do 21 lat. Nasi zawodnicy nie tylko zdobywali najwyższe laury w Polsce, ale również zdobywali złote medale w najważniejszych i najliczniej obsadzonych turniejach w Europie.

Sport w życiu młodego człowieka wpływa nie tylko na sprawność fizyczną i wygląd lecz przede wszystkim uczy wytrwałości, systematyczności, dyscypliny, odpowiedzialności, pokonywania strachu, panowania nad sobą, pracy w zespole, koncentracji.

– Z pewnością można byłoby wymienić jeszcze więcej zalet jakie przynosi uprawianie sportu, ale poza tym co jest znane, jako szkoleniowiec, mam szczęście obserwować, jak rozwijają się zawodnicy których trenuję od najmłodszych lat. Niektórzy rozpoczynali swoją przygodę z taekwondo w wieku 5 lat. Z podziwem obserwowałem nie tylko przyrost Ich umiejętności sportowych, ale również to jak zmienia się mentalność tych ludzi w porównaniu z Ich rówieśnikami. Większość dobrych zawodników, którzy systematyczne uczestniczyli w treningach,  obecnie jest studentami, albo absolwentami wyższych uczelni. Część z nich opuściła nasze miasto, założyła rodziny, ale sentyment do tego co robili pozostał. Przez lata wspólnych treningów, wyjazdów na zawody, obozy sportowe nawiązały się przyjaźnie, które pomimo odległość są utrzymywane do dnia dzisiejszego – dodaje B. Małecki.

Dlatego, dla wszystkich entuzjastów sportów walki z okazji 15 rocznicy powstania klub Victoria Morąg przygotował atrakcyjne pokazy. Gościem specjalnym gali była Dominika Krzymowska, która na co dzień pracuje na scenie Teatru Sabat, a podczas pokazu w Morągu wykonywała ewolucje kilka metrów nad ziemią! Można było również zobaczyć  pokaz taekwondo w wykonaniu zawodników Victorii Morąg.

– Taekwondo jest koreańskim sportem narodowym, od 2000 roku jest w programie Letnich Igrzysk Olimpijskich, sztuka walki bardzo popularna na świecie, charakteryzuje się bardzo rozbudowanym arsenałem technik nożnych, gdzie kopnięcia są dopracowane niemal do perfekcji – mówi Jerzy Grubba, prezes MUKS Victoria Morąg.

Kolejnym klubem z naszego miasta, który zaprezentował się przed publicznością był MMA Arachion Morąg. Jest to  dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik.

Z Ostródy przyjechali  mistrzowie Aikido, które składa się z szerokiego zakresu technik, opierających się na zasadzie ruchu i energii, by zmienić kierunek lub zneutralizować atak oraz kontrolować atakującego. Wiele technik opiera się na ruchu kołowym lub po łuku. Istnieje opinia, że aikido jest szczególnie dobrze dostosowane do sytuacji z wieloma atakującymi.

– Z Olsztyna przyjechali do nas przedstawiciele Capoeiry. Jest  to afro-brazylijska sztuka walki, tańca, muzyki i kultury. Mieszanka kultur zawierająca w sobie historię, tradycję, rytmy i uniwersalny, niepowtarzalny język ciała charakterystyczny tylko dla niej samej. Forma aktywności, dziś nazywana sportem, dla jej adeptów możliwość wyrażenia się bez słów. Z Lubawy gościliśmy zapasy, które  jako sport rozwinęły się już w starożytnym świecie. Nie mają swojego twórcy, rozwijały się wraz z człowiekiem. Najwcześniejsze malowidła w jaskiniach przedstawiają sceny zmagań ludzi – walki wręcz, które najpierw były walką o życie, a później stały się sportem – opowiada Jerzy Grubba i dodaje: – Dzięki naszym partnerom medialnym: MediaGroupInfo, TV Morąg oraz Gazecie Morąskiej wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z relacją z gali. Dzięki Burmistrzowi Morąga, oraz naszym sponsorom, wstęp na galę był bezpłatny!

W trakcie pokazów klub nagrodził i uhonorował statuetkami i dyplomami instytucje, firmy, placówki oświatowe i osoby indywidualne za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia oraz pomoc w szkoleniu nowych sympatyków Taekwondo. (red./org./ fot. dw)