www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

II Mały Memoriał Wielkiego Mirka za nami

W minioną sobotę, 07.03.2020r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu odbył się „Sportowy Dzień Kobiet”. Turniej poświęcony był pamięci Mirosława Pieszko.

Sportowy Dzień Kobiet organizowany jest od 11 lat. Od samego początku wydarzenie to wspierał i współfinansował Mirosław Pieszko, podkreśla Leszek Biernacki, zastępca Burmistrz Morąga i pomysłodawca Sportowego Dnia Kobiet.

Pierwszy raz w turnieju z okazji Dnia Kobiet wzięła udział drużyna pań reprezentujących Muzeum im. J.G. Herdera w Morągu.

Panie muzealniczki nie wahały się i odpowiedziały na apel Leszka Biernackiego do udziału w imprezie.

Drużyna Sołtysek w turnieju bierze udział od samego początku. – Zawsze nas zapraszał śp. Mirek Pieszko. Bardzo to sobie chwaliliśmy i teraz chcemy dalej uczestniczyć  ku jego pamięci – mówi  Anna Erber, sołtys Królewa.

W zawodach udział wzięło 6 drużyn: Kolonia Warszawska, Młoda Indiaca, Sołtyski, Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu, słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Morągu oraz panie z Muzeum im. J.G. Herdera w Morągu.

Organizatorzy przygotowali siedem konkurencji: slalom 6 piłkami na końcu zostawiamy w hula hop, worki (na tyłku w jedną stronę), bieg z rakietą do badmintona i piłeczką do tenisa w obie strony, przekładanie hula hop, slalom kijem do hokeja i piłką kolczastą w obie strony, równoważnia (max. 1 min.), rzut ringo na makaron.

Turniej wygrała drużyna Młoda Indiaca, na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Kolonii Warszawskiej. Trzecie miejsce przypadło ekipie Miejskiej Biblioteki Publicznej, czwarte Sołtyski. Piąte miejsce zajęła drużyna UTW, zaś szóste Muzeum. Jednak nie wynik był istotny, a dobra zabawa.

Na zakończenie panie otrzymały okolicznościowe statuetki oraz kwiatek.

(red.)