www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

II Morąska Gala Sportów Walki już w sobotę

Burmistrz Morąga oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy  Victoria Morąg zapraszają w najbliższą sobotę, 24 listopada br., o godz. 17.00, na II Morąską Galę Sportów Walki, która odbędzie się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu.

Dla wszystkich entuzjastów sportów walki z okazji 15 rocznicy powstania klubu Victoria Morąg przygotowaliśmy atrakcyjne pokazy. Gościem Specjalnym naszej Gali, będzie Dominika Krzymowska, która na co dzień pracuje na scenie Teatru Sabat, a podczas naszego pokazu będzie wykonywała ewolucje kilka metrów nad ziemią! Można będzie również zobaczyć  pokaz taekwondo w wykonaniu zawodników Victorii Morąg. Taekwondo jest koreańskim sportem narodowym, od 2000 roku jest w programie Letnich Igrzysk Olimpijskich, sztuka walki bardzo popularna na świecie, charakteryzuje się bardzo rozbudowanym arsenałem technik nożnych, gdzie kopnięcia są dopracowane niemal do perfekcji. Kolejnym klubem z naszego miasta będzie MMA Arachion Morąg. Jest to  dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą przy dużym zakresie dozwolonych technik. Z Ostródy przyjadą do nas mistrzowie Aikido, które składa się z szerokiego zakresu technik, opierających się na zasadzie ruchu i energii, by zmienić kierunek lub zneutralizować atak oraz kontrolować atakującego. Wiele technik opiera się na ruchu kołowym lub po łuku. Istnieje opinia, że aikido jest szczególnie dobrze dostosowane do sytuacji z wieloma atakującymi. Z Olsztyna przyjadą do nas przedstawiciele Capoeiry. Jest  to afro-brazylijska sztuka walki, tańca, muzyki i kultury. Mieszanka kultur zawierająca w sobie historię, tradycję, rytmy i uniwersalny, niepowtarzalny język ciała charakterystyczny tylko dla niej samej. Forma aktywności, dziś nazywana sportem, dla jej adeptów możliwość wyrażenia się bez słów. Z Lubawy będziemy gościć Zapasy, które  jako sport rozwinęły się już w starożytnym świecie. Nie mają swojego twórcy, rozwijały się wraz z człowiekiem. Najwcześniejsze malowidła w jaskiniach przedstawiają sceny zmagań ludzi – walki wręcz, które najpierw były walką o życie, a później stały się sportem.

Całość imprezy przewidziana jest na ok. 2 godziny. Rozpoczynamy już w najbliższą sobotę 24 listopada o godzinie 17.00 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. Dzięki naszym partnerom medialnym: MediaGroupInfo, TV Morąg oraz Gazecie Morąskiej wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z programem Gali. Dzięki Burmistrzowi Morąga, oraz naszym sponsorom (na plakacie), wstęp na Galę będzie bezpłatny! Zapraszamy!

(Organizatorzy)

II gala sportów walki plakat