www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Inauguracja nowego sezonu w filharmonii

Koncertami w dniach 15 i 16 września 2017 roku Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie zainauguruje 72. sezon artystyczny 2017/2018.

W uroczystych koncertach udział weźmie znakomity krakowski zespół KROKE występujący w składzie: Tomasz Kukurba – altówka, Jerzy Bawoł – akordeon, Tomasz Lato – kontrabas oraz gościnnie Sławek Berny – instrumenty perkusyjne

Muzykom zespołu Kroke towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego. Usłyszymy kompozycje z płyty “Feelharmony”, na którą składają się z najpopularniejsze utwory zespołu Kroke. Zostaną one wykonane w całkowicie nowych, orkiestrowych aranżacjach autorstwa Krzysztofa Herdzina. Nie zabraknie takich utworów jak: Lullaby for Kamila, Dream, Mountains, Night in the Garden of Eden, Time, River of Shadows, Cave, Usual Happiness, Ajde Jano, Light in the Darkness czy Eddie.

Zespół Kroke, początkowo kojarzony jedynie z muzyką klezmerską, w swojej obecnej twórczości sięga po inspiracje do muzyki etnicznej i autorskie improwizacje. W ten sposób tworzy własny, unoszący się ponad granicami, formami i czasem styl, który został nie tylko zauważony przez publiczność, lecz także doceniony przez artystów całego świata. W ostatnich latach Kroke współpracowało z Nigelem Kennedym, Anną Marią Jopek, Edytą Geppert, Talilą, Tomaszem Stańko, Mają Sikorowską, Krzysztofem Herdzinem, norweskim zespołem Tindra, hiszpańskim skrzypkiem Diego Galazem, mongolską wokalistką Urną Chahar Tugchi.

Zespół pojawiał się na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych na całym świecie. Kroke od 25 lat zażywa sławy nie tylko w Polsce, ale i w Niemczech, gdzie wydawało kolejne płyty, doskonale znane jest w Hiszpanii czy krajach Skandynawii.

Piątkowy koncert rozpocznie się o godz. 19, natomiast sobotni o godz. 18.

ZOBACZ AFISZ 

(wwim)