www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

IV Turniej o Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie w Tenisie Stołowym

Finał czwartej edycji turnieju o Puchar Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie rozegrano 4 grudnia w Morągu. Tradycyjnie, wzorem ubiegłych lat zawody rozpoczęły się od fazy eliminacyjnej. Przez miesiąc strażacy z jednostek ratowniczo-gaśniczych z Morąga i Ostródy rozgrywali pojedynki przy stołach pingpongowych w macierzystych jednostkach.

Spośród 21 funkcjonariuszy utworzone zostały dwie grupy eliminacyjne. Po czterech najlepszych strażaków z każdej grupy awansowało do turnieju finałowego. Finałowa ósemka stoczyła wspaniałe sportowe pojedynki. Wiele zagrań było na bardzo wysokim poziomie. Bezkonkurencyjny w tym roku okazał się asp. Piotr Homza z JRG Morąg, który wygrał wszystkie mecze. Na swoim terenie zaprezentował wspaniałą formę i zdobył tytuł Strażackiego Mistrza Powiatu w Tenisie Stołowym. Zeszłoroczny mistrz ogn. Ernest Gamrat – JRG Ostróda tym razem stanął na drugim stopniu podium. Trzecie miejsce przypadło mł. kpt. Matuszowi Pawlaczykowi z JRG Ostróda, który był uznawany za faworyta turnieju. Bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie wręczył puchar asp. Piotrowi Homzie, który to trofeum zdobył po raz pierwszy. Najlepsza trójka odebrała również pamiątkowe dyplomy i nagrody. Strażackie turnieje sportowe są jednym z elementów utrzymywania odpowiedniej sprawności fizycznej przez strażaków, która jest konieczna w codziennej służbie.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

asp. Piotr Homza

ogn. Ernest Gamrat

mł. kpt. Mateusz Pawlaczyk

ogn. Marcin Grabarz

mł. ogn. Marek Bartoszewicz

sekc. Paweł Kaszuba

mł. ogn. Grzegorz Kudła

sekc. Grzegorz Żeberek

(kpt. Grzegorz Różański/fot. kpt. Bogdan Grzymowicz)