www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Kierowco! Sprawdź stan trzeźwości zanim wyruszysz w podróż!

Przed nami długi majowy weekend. W trakcie wolnych dni nie zabraknie spotkań ze znajomymi, podczas których spożywać będziemy alkohol. Policjanci apelują do kierowców, aby nie wsiadali za kółko gdy nie mają stuprocentowej pewności, że są trzeźwi i przypominają, że wszystkie osoby mające jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości mogą to samodzielnie sprawdzić za pomocą ogólnodostępnego alkomatu.

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również śmiertelnych. Niemal codziennie policjanci zatrzymują amatorów jazdy na „podwójnym gazie”

Jedno piwo, „tylko” jeden kieliszek, rodzinna impreza czy „przecież czuję się dobrze”- to tylko kilka z wielu tłumaczeń pijanych kierowców zatrzymanych przez funkcjonariuszy.
Wiele z tych osób nie zdaje sobie sprawy, że nawet niewielka dawka alkoholu w organizmie człowieka znacznie pogarsza spostrzegawczość, szybkość reakcji czy obniża koncentrację. Tłumaczą się na różne sposoby. Czasem nie są świadome, że w ich organizmie jest jeszcze alkohol, bo „przecież imprezę miałem wczoraj i czuje się już dobrze”.

Dlatego policjanci zachęcają, aby dzień po zakrapianym spotkaniu przyjść do jednostki Policji, sprawdzić swój stan trzeźwości i dopiero po upewnieniu się, że wszystko jest w porządku wsiadać za „kółko”. W Komendzie Powiatowej Policji w Ostródzie oraz Komisariacie Policji w Morągu można zrobić to samodzielnie i całkowicie bezpłatnie. Alkotest jest dostępny o każdej porze dnia i nocy w poczekalniach ostródzkiej i morąskiej jednostki. Wystarczy jedynie z zainstalowanego w alkomacie podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią odpowiednią ilość powietrza. Po wszystkim będziemy mogli odczytać wynik, dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już usiąść za kierownicą pojazdu.

Zachęcamy do korzystania z alkomatu. Ta prosta czynność może uchronić nas nie tylko przed nieprzyjemnymi konsekwencjami prawnymi jak utrata prawa jazdy czy odpowiedzialność karna ale przede wszystkim może zapobiec tragedii na drodze.

(red./KPP Ostróda)