www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Kierowcy „na podwójnym gazie” wyeliminowani z ruchu

Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista w tej grupie miał ponad 2 promile tej substancji w organizmie. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne tłumaczyć się będą przed sądem.

W minioną sobotę (09.12.2017) około godz. 07:30 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie patrolując ulice Ostródy zauważyli fiata, którego styl jazdy wskazywał, że jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

Za kierownicą siedział 62- latek. Jego badanie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i sporządzili dokumentacje. Za popełnione przestępstwo mieszkaniec gminy Ostróda odpowie przed sądem.

Niespełna trzy godziny później w Miłomłynie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę koparko- ładowarki. Badanie siedzącego za kierownicą 33- latka wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę (10.12.2017) około godz. 08:30 policjanci z Komisariatu Policji w Morągu zatrzymali do kontroli volkswagena. Za kierownicą siedział 20-latek. Okazało się, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Mimo, iż jego badanie wykazało poniżej 0,5 promila, młody mężczyzna również odpowie przed sądem. W trakcie kontroli wyszło na jaw również, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami.

Kilka godzin później w jednej z miejscowości w gminie Grunwald policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali do kontroli 47- latka. Mężczyzna prowadził opla z prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mimo, iż wynik ten stanowi wartość wykroczeniową, kierowca stracił prawo jazdy a za popełnione wykroczenie odpowie przed sądem. (KPP Ostróda)