www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Klasy mundurowe z „Drezdeńskiej” na 4-dniowym szkoleniu

Młodzież klas mundurowych II i III z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. 9 Drezdeńskiej Brygady Artylerii w Morągu, z opiekunem Piotrem Chełmickim uczestniczyła w czterodniowym obozie szkoleniowym, zorganizowanym przez Warmińsko-Mazurską Organizację Wojewódzką Ligi Obrony Kraju w Olsztynie.

Nasi „wojskowi” uczestniczyli w zajęciach teoretyczno-praktycznych z zakresu podstaw musztry; rozpoznania wojskowego; terenoznawstwa (zakończonego marszem na azymut w nocy); szkolenia inżynieryjno –saperskiego; taktyki; szkolenia medycznego; łączności; obrony przed bronią masowego rażenia; szkolenia strzeleckiego (gdzie w końcowej fazie odbyli strzelania z broni małokalibrowej oraz centralnego zapłonu). Profesjonalizm instruktorów z liniowych jednostek wojskowych oraz zaangażowanie uczniów zaowocowało opanowaniem na wysokim poziomie umiejętności, wiedzy i standardów działania. Kadeci naszej szkoły zostali wyróżnieni nagrodami: w strzelaniu z kbk AKM – dziewczęta – kadet Dominika PAWLAK – I miejsce, kpr. kadet Nicoletta MIETLICKA – III miejsce; chłopcy – st. kadet Szymon KILIAN – II miejsce. Za zaangażowanie w szkoleniu – st. kadet Tomasz JABŁOŃSKI. Dziękujemy organizatorom – pułkownikowi  Andrzejowi ZUBA – LOK z Olsztyna za umożliwienie uczestnictwa w obozie szkoleniowym, a instruktorom za profesjonalizm i cierpliwość w przekazywaniu rzemiosła wojskowego. Dziękujemy także szefostwu Karmuszka – Pensjonacik w Łopkajnach, Annie RETKOWSKIEJ i jej pracownikom przede wszystkim za bardzo smaczne posiłki.

(P. Chełmicki – ZSZiO Morąg)