www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Kolejna edycja świątecznego projektu eTwinning w SP Łączno

Udział w międzynarodowym projekcie świątecznym stał się już tradycją Szkoły Podstawowej w Łącznie. Dla szkoły jest to już siódma edycja, pierwsze kroki w programie stawiała w roku 2012.

Program eTwinning zakłada europejską współpracę szkół. To edukacyjny program Unii Europejskiej promujący wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach. To współpraca szkół za pośrednictwem mediów elektronicznych. Uczniowie i nauczyciele współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. Udział w programie motywuje do nauki, otwiera na Europę.

Tegoroczna edycja projektu nosi tytuł „Christmas songs and cards exchange”. Nawiązanie współpracy, wymiana kart świątecznych pomiędzy szkołami partnerskimi, a także poznanie kolęd,  piosenek świątecznych śpiewanych przez dzieci w tym okresie w innych krajach, to cel naszych przedświątecznych działań.

W tym roku do współpracy zaprosiliśmy 12 klas z różnych szkół, m. in. z Włoch, Francji, Turcji, Niemiec, Hiszpanii.

Projekt w każdym roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno dzieci trzyletnich, jak i naszej najstarszej młodzieży szkolnej. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podchodzą do realizacji zadań, z każdym dniem oczekują listonosza z przesyłkami, i z dnia na dzień kolejnymi kartami zapełnia się nasza szkolna gazetka poświęcona projektowi.  (SP Łączno)