www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Kolejny Dzień Kobiet na sportowo

Kolejny raz morąski samorząd zorganizował zawody pod nazwą „Sportowy Dzień Kobiet”. Odbyły się one w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu. W tym roku rywalizowało siedem kobiecych drużyn.

Łącznie bawiło się blisko 50 uczestniczek z: Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Kolonii Warszawskiej, Urzędu Miejskiego w Morągu, Zatorza,  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu, drużyny Indiaca oraz Sołectw.

– Wpadłem na taki pomysł prawdopodobnie 10 lat temu i staram się go powielać do dzisiaj. Taką formą obchodzenia tego święta jest zainteresowanych bardzo dużo kobiet. Zależało mi na tym, aby kobiety ten dzień spędziły trochę inaczej. Sport to moja pasja więc wymyśliłem sportowy dzień kobiet. Pierwsze dwa spotkania to były turnieje piłki nożnej. Od trzeciego organizowane są tzw. wyścigi rzędów i trwają do dzisiaj – wspomina początki pomysłodawca imprezy Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga.

Każdego roku organizatorzy zapraszają do udziału w turnieju ok. 6 drużyn. W tym roku wyjątkowo startowało 7 ekip kobiecych. Konkurencje każdego roku przygotowuje Leszek Biernacki oraz pracownicy Referatu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Morągu.

– Mam nadzieję, że dzisiejsze konkurencje nie będą zbyt trudne. Takie spędzanie Dnia Kobiet jest bardzo fajne. Można spotkać się z koleżankami, przy tym odrobina adrenaliny – mówi Joanna Redosz z drużyny Indiaka .

– W takim spędzaniu Dnia Kobiet biorę udział od samego początku i moja drużyna Sołtysek. Ważna przy tym jest integracja, że możemy zmierzyć się z młodszymi paniami i czasem się uda wygrać – dodaje Anna Erber (sołtys Królewa) z drużyny Sołtysek.

– W Sportowym Dniu Kobiet bierzemy udział pierwszy raz, co nie znaczy, że nie jesteśmy przygotowane. Burmistrz prosił nas już od dwóch, żebyśmy wzięły udział. Oczywiście to nie były dwa lata zmarnowane. Cały czas ćwiczyłyśmy: na basenie, na siłowni, na spacerach. Mam nadzieję, że efekt będzie murowany – zdradza Elżbieta Dziubińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Morągu.

– Staramy się, żeby konkurencje każdego roku były inne i niespotykane. Jest np. slalom piłeczki szczotką, bieg na nartach biegowych, ustawianie wieży z plastikowych kubków, przemieszczanie się po deskach do pływania tak, aby nie dotknąć podłogi, rzuty do celu woreczkami – mówi Leszek Biernacki.

Klasyfikacja końcowa kobiecych zawodów:

I miejsce – Urząd Miejski w Morągu

II miejsce – Kolonia Warszawska

III miejsce – Drużyna Indiaca

IV miejsce – Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu

V miejsce – Zatorze

VI miejsce – Sołtyski

VII miejsce – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Morągu

– Sportowy dzień kobiet to, z jednej strony dobra zabawa oraz pokazanie paniom, że ten dzień można spędzić inaczej, ale z drugiej strony jeżeli jest już rywalizacja, to musi być jakaś punktacja. Nie da się inaczej – dodaje pomysłodawca imprezy.

Na zakończenie imprezy panie otrzymały z rąk zastępcy Burmistrza Morąga Leszka Biernackiego oraz radnego Rady Miejskiej w Morągu Mirosława Pieszko kwiaty i specjalną deskę do krojenia z dedykacją okolicznościową.

Sponsorem zawodów był Urząd Miejski w Morągu oraz radny Rady Miejskiej w Morągu Mirosław Pieszko. (red./fot. dw)