www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Kolejny pożar balotów słomy w powiecie ostródzkim

Tym razem do pożaru pryzmy balotów słomy doszło 30 sierpnia około godziny 2:00. Pożar miał miejsce na jednym z pól uprawnych w okolicy miejscowości Tułodziad – gm. Dąbrówno. Zgłaszający przekazał, że paliła się pryzma z ponad 80 balotami.

Do akcji gaśniczej zadysponowano jeden samochód ratowniczo-gaśniczy z JRG Ostróda oraz ochotnicze straże pożarne z Tułodziadu, Marwałdu i Dąbrówna. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia pryzma była już całkowicie objęta płomieniami. W pobliżu znajdowała się kolejna z 50-cioma balotami. Strażacy równolegle podali wodę z gaśniczych linii wężowych na pożar oraz w obronie na sąsiedni stóg balotów. Akcja gaśnicza była żmudna i długotrwała. Strażacy obronili przed ogniem składowane w pobliżu baloty, a pożar ugasili po ponad 4 godzinach. W działaniach gaśniczych udział wzięło 22 strażaków.

(st. kpt. Grzegorz Różański/ fot. mł. asp. Marek Waszkiewicz)