www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Kolejny pożar domu w powiecie ostródzkim

Tym razem do pożaru doszło 13 marca w miejscowości Linki, w gminie Małdyty. Kilkanaście minut po godzinie 23:00 zgłoszony został pożar budynku mieszkalnego. Z informacji jakie wpłynęły do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Ostródzie, wynikało że paliło się na poddaszu. W domu zamieszkiwały cztery rodziny – siedem osób dorosłych i ośmioro dzieci. Na szczęście wszyscy bezpiecznie opuścili dom, nikt nie odniósł obrażeń. 

Do akcji gaśniczej zadysponowane zostały z morąskiej JRG dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i podnośnik hydrauliczny oraz jednostki OSP z gminy Małdyty. Ponadto do akcji wyjechały cysterna z 18 tysiącami litrów wody i samochód rozpoznawczo ratowniczy z JRG Ostróda oraz samochody gaśnicze z OSP Miłomłyn i Słonecznik. Gdy pierwsze zastępy pożarnicze  dojeżdżały na miejsce akcji, ogień trawił już całe poddasze budynku. W pierwszej kolejności strażacy podali wodę z dwóch gaśniczych linii wężowych. Jedną do wnętrza po klatce schodowej. W tym przypadku ze względu na wysoką temperaturę, która panowała w budynku strażacy musieli używać aparatów powietrznych. Sprzęt ten chronił i izolował drogi oddechowe ratowników. Druga linia gaśnicza skierowana była na płonący dach. W miarę jak dojeżdżały kolejne jednostki, wprowadzane były dodatkowe prądy gaśnicze. Pożar udało się powstrzymać, nie przeniósł się na parter budynku. Jednak budynek nie nadaje się do zamieszkania. Poddasze spłonęło, a dolna kondygnacja została zalana wodą po pożarową. Strażacy po ugaszeniu pożaru przystąpili do rozbiórki spalonych elementów i dogaszali pogorzelisko. Pogorzelcy noc spędzili u rodziny i sąsiadów. Pomoc zaoferował im wójt gminy Małdyty. Akcja gaśnicza wraz z dogaszaniem trwała ponad sześć godzin. Udział w niej wzięło czterdziestu pięciu strażaków.

( kpt. Grzegorz Różański/ fot. mł. kpt. Bogdan Grzymowicz)