www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Lekarz weterynarii na zajęciach u „Leśnych Ludków”

W środę, 5 grudnia 2018r. dzieci z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu, z grupy „Leśne Ludki” gościły u siebie lekarza weterynarii, Katarzynę Majer, która na co dzień pracuje w  jednej z przychodni weterynaryjnych w Morągu.

Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza oraz zwrócenie uwagi na problemy związane z opieką nad zwierzętami domowymi. Pani Kasia opowiedziała dzieciom czym należy karmić zwierzęta, jak poznać, kiedy zwierzak może być chory i kiedy należy przyprowadzić go do weterynarza. Przypomniała również, jak ważne dla naszych domowych pupili są szczepienia ochronne, zabezpieczenie ich przed pasożytami takimi jak pchły i kleszcze tak, aby nasze ulubione zwierzęta żyły długo i cieszyły się dobrym zdrowiem, a choroby omijały je z daleka. Nasz gość nie przybył z pustymi rękami; dzieci mogły obejrzeć sporo rekwizytów i specjalistyczny sprzęt, którego na co dzień lekarz używa w swojej pracy. Dużą frajdą dla przedszkolaków była możliwość posłuchania za pomocą stetoskopu jak biją serduszka kolegów i koleżanek z grupy. Wiele uśmiechu i radości przyniosła zabawa w „weterynarza”. Pani Kasia obdzieliła wszystkich rękawicami jednorazowymi, strzykawkami, opaskami opatrunkowymi i maseczkami ochronnymi, po ubraniu których dzieci wcieliły się w lekarzy weterynarii i każde z nich „zaopiekowało medycznie” potrzebujące pomocy maskotki znajdujące się w sali grupy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki podziękowały gościowi za wspaniałe i bardzo ciekawe zajęcia, wręczyły pamiątkowy znaczek z logo przedszkola oraz świąteczny upominek, do którego dołączyły najserdeczniejsze życzenia. (bk – Przedszkole nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu)