www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Mikołajkowa wizyta przedszkolaków w schronisku

W czwartek, 6 grudnia 2018r. dzieci z grupy „Leśne Ludki” oraz „Słonka” z Przedszkola nr 6 „Pod Zielonym Parasolem” w Morągu wybrały się na wycieczkę do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w miejscowości Zbożne. Z racji Mikołajek nie pojechały tam z pustymi rękami – zawiozły podopiecznym schroniska zebraną w przedszkolu w ramach X Jubileuszowej kampanii pn. „My zwierzętom pomóc chcemy, co potrzebne to zbierzemy!” karmę (561 kg!!!), poduszki, ciepłe koce, kołdry oraz inne przedmioty przydatne w opiece nad psiakami i kotami.

Pracownicy schroniska, którzy bardzo ciepło przyjęli wycieczkowiczów nie ukrywali zaskoczenia taką dużą ilością prezentów dla zwierzaków i serdecznie za nie podziękowali. Po wypakowaniu wszystkiego z autokaru dzieci, zachowując zasady bezpieczeństwa, mijały kolejne boksy chcąc poznać mieszkające w nich czworonogi. Okazało się, że niektóre pieski znane są dzieciom, ponieważ wyprowadzane były na spacery podczas wizyt w schronisku z rodzicami. W zasadzie nie było stworzenia, przy którym nie byłoby słychać chociaż jednego cichego: „wow, jaki cudowny…”. Podtrzymując ten szczery zachwyt dzieci pięknem podopiecznych schroniska (zarówno piesków jak i kotów) zachęcamy do wolontariatu i jeśli to tylko możliwe do adopcji w myśl mądrej zasady: „Nie kupuj – adoptuj”. (bk)