www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Miłość przewodnim tematem elbląskiego festiwalu

Rozpoczął się nabór zgłoszeń do XXIV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „…czy to jest kochanie?”, który potrwa od 21 do 22 marca 2020 roku w Elblągu.

Wydarzenie co roku gromadzi doskonałych recytatorów oraz wykonawców piosenki poetyckiej z całej Polski. Ma charakter otwarty i jest skierowany do ludzi, których łączy pasja artystycznej ekspresji w języku ojczystym.

Nie ma tematu bardziej inspirującego niż miłość i to ona jest motywem przewodnim tej inicjatywy. Pod jej wpływem twórcy wyrażają drzemiące w nich pragnienia, emocje i uczucia, które mają silny wpływ nie tylko na nich samych, ale także na odbiorców ich sztuki.

OFSS „…czy to jest kochanie?” ma formułę konkursową. Do rywalizacji można przystąpić w jednej z dwóch kategorii: piosenki poetyckiej oraz recytacji. Recytatorzy muszą przygotować do prezentacji dwa utwory o tematyce miłosnej pisane wierszem lub prozą, a prezentacja nie może trwać dłużej niż 10 minut, podobnie jak prezentacja wykonawców piosenki poetyckiej. Festiwal jest skierowany zarówno do młodzieży, jak i dorosłych – nie ma ograniczeń wiekowych, daje możliwość każdemu, liczy się talent i zdolności.

Prezentacje konkursowe przeprowadzone są pierwszego dnia. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe oraz wezmą udział w „Koncercie Galowym Laureatów XXIV edycji Festiwalu”, który odbędzie w niedzielę, 22 marca.

Gwiazdą wieczoru będzie Alicja Majewska, która wystąpi z Włodzimierzem Korczem i Warsaw Opera Quartet.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej http://www.kochanie.swiatowid.elblag.pl

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

(wwim)