www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Minister Błaszczak spotkał się z mieszkańcami Morąga

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak spotkał się w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury z mieszkańcami miasta i powiatu. Przed wejściem do MDK szefa resortu MON przywitała grupa protestujących członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji.

W trakcie spotkania minister Błaszczak powiedział, że obecny rząd dba o obronność kraju, aby Polska była bezpieczna. – Stąd rozbudowujemy nie tylko wojska obrony terytorialnej ale również wojska operacyjne. Zależy na na tym, aby wojsko polskie było profesjonalne, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt – mówi minister.

Mariusz Błaszczak dodał, że Morąg jest pięknym miastem, gdzie jest wojsko polskie. Szef MON odpowiadał także na pytania mieszkańców nie związane ze swoim resortem.

Zgromadzeni w sali widowiskowo-kinowej mówili o swoich osobistych problemach, ale również poruszali tematy ogólnokrajowe. Mieszkańcy żalili się na brak: windy w jednym z bloków w Morągu, gdzie mieszkają renciści, inwalidzi i osoby poruszające się na wózkach, oddziału dziecięcego morąskiego szpitala. Poruszali temat fatalnego stanu dróg, m.in.: Morąg – Miłakowo.

Minister M. Błaszczak odpowiedział, że w tym przypadku istotna jest rola władzy samorządowej. – Zastanówcie się na kogo zagłosujecie w zbliżających się wyborach samorządowych. Warto stawiać na ludzi, którzy nie będą ulegać układom. Władza ma być służbą. Zrobimy wszystko, aby tak było  – podkreślił szef MON.

Jedna z mieszkanek Morąg poruszyła temat nagród, które otrzymali ministrowie. Zauważyła, że na te nagrody składają się wszyscy podatnicy, a później podział tych nagród dla społeczeństwa jest nieuczciwy. Minister odpowiedział, że nagrody zostaną zwrócone na cele charytatywne. Dodał, że nie będą ich odpisywali od podatku i zapłacą podatek od nagród.

Z kolei inna mieszkanka Morąga stwierdziła, że ministrom nagrody się należały, bo są ministrami i ciężko pracują.

Sugerowano także, aby 300 zł na rozpoczęcie roku szkolnego dla każdego ucznia przekazać do szkoły, aby tam pozostały wszystkie książki, a dzieci wracały do domu bez ciężkich plecaków. Szef MON powiedział, że kwota ta pozostanie do dyspozycji rodziców na zakupy związane z pójściem dzieci do szkoły. Dodał, że rząd pozostawił program bezpłatnych podręczników dla uczniów.

Rozmawiano także o finansowaniu Ochotniczych Straży Pożarnych i kłopotach jednostek z uzyskaniem karty paliwowej w jednej z gmin w powiecie ostródzkim oraz kontroli sędziów. – Najwięcej skarg dotyczy wymiaru sprawiedliwości. To należało zmienić – podsumował minister Mariusz Błaszczak.

Po zakończeniu spotkania minister nie zdecydował się na rozmowę z protestującymi przed MDK.

(red./fot. dw)