www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Młodzież z Morąga przebywa na wymianie w niemieckim Velbert

Na zaproszenie burmistrza Velbert, Dirka Łukrafki, w Niemczech przebywa  grupa młodzieży z Zespołu Szkół Licealnych w Morągu. Wizyta ma związek z polsko-niemiecką wymianą młodzieży „MoVe” (Morag-Velbert) oraz podpisaniem partnerskiej umowy pomiędzy Morągiem, a Velbert.

W październiku ubiegłego roku młodzież z Velbert przebywała w Morągu.  MoVe – to motto wymiany młodzieży między miastami Morąg i Velbert podczas jesiennego spotkania. Teraz przyszedł czas na rewizytę. Do Niemiec pojechała młodzież z Morąga z Leszkiem Biernackim, zastępcą Burmistrza Morąga na czele.

Celem projektu jest nawiązanie nowych kontaktów, odkrycie wspólnych interesów i wartości oraz wzmocnienie europejskiej tożsamości młodych ludzi oraz podpisanie partnerskiej umowy między Morągiem, a Velbert.

– Od 1,5 roku próbuje doprowadzić do podpisania umowy partnerskiej między Morągiem, a miastem Velbert w Niemczech. Dzisiaj miałem w tej sprawie spotkanie z politykami niemieckimi i burmistrzem Velbert. Termin podpisania umowy jest teraz uzależniony od podjęcia uchwały przez radnych z Velbert – powiedział naszemu portalowi Leszek Biernacki, zastępca Burmistrza Morąga.

(dw./fot. Dennis Radtke/ fot. Rainer Hübinger)