www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Młodzież z Żabiego Rogu pomaga dzieciom z Syrii

W poniedziałek, 19 marca w Szkole Podstawowej w Żabim Rogu odbyła się impreza, podczas której szkolny teatr wystawił sztukę „Śpiąca królewna”, następnie uczniowie, korzystając z materiałów nadesłanych przez UNICEF zapoznali wszystkich z sytuacją dzieci w Syrii. Na koniec zorganizowano kiermasz słodkości, z którego dochód przekazany został na konto UNICEF.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Kwinto po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu UNICEF. W tym roku, organizując zimową imprezę, uczniowie zbierali fundusze, które wspomogą dzieci w kraju od 6 lat ogarniętym wojną.

Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” było: pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego, zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i koców dla dzieci z Syrii.

Zima każdemu z nas kojarzy się przeważnie z pięknym obrazkiem białego puchu, świątecznych dekoracji czy zabaw na lodowisku. Niestety są zakątki świata, gdzie zima jest zagrożeniem. Tak jest w Syrii – kraju, w  którym od kilku lat trwa wojna. Spowodowała ona ogrom zniszczeń, zmusiła miliony mieszkańców do uchodźctwa, a tym, którzy pozostali odebrała wszystko, co mieli. Zima  potęguje niepewność mieszkańców Syrii o ich los. Gwałtowny spadek temperatury może być zabójczy dla dzieci i ich rodzin, którzy pozbawieni dachu nad głową, schronili się w prowizorycznych mieszkaniach i obozach dla uchodźców. UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc, jednak potrzeby wciąż rosną a końca wojny nie widać.

(red./SP Żabi Róg)