www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Morąg Czyta – maraton czytelniczy

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu serdecznie zaprasza na Maraton Czytelniczy pt. „Morąg Czyta” zorganizowany z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Impreza odbędzie się tradycyjnie na placu przed Kinem Narie 23 kwietnia 2018 r o godz. 11.00.

Do udziału w akcji zaproszone zostały wszystkie szkoły podstawowe z Morąga. Tego dnia będzie można posłuchać m. in. popularnych wierszy Jana Brzechwy, fragmentów „Małego Księcia” i wiele innych utworów adresowanych do dzieci i młodzieży. Na wszystkich czytających czeka słodka niespodzianka od sponsora PSS Społem w Morągu oraz podziękowania ufundowane przez lokalną Księgarnię WIEDZA.

W roku 2018 Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich przypada na 23 kwietnia. Dzień ten obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Święto narodziło się w Katalonii, a jego data jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Biblioteka Publiczno-Szkolna w Żabim Rogu serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania.

W programie:

klasy 0-III (od 8:50-9:30)

– czytanie fragmentów legend: „Wars i Sawa”
– czytanie wierszy: „Kto ty jesteś? Polak mały!”, „Nasza Polska”, „Orzeł Biały”, „Polska flaga”, „Mazurek Dąbrowskiego”, itp.
– mini konkursy

Klasy IV-VII , Gimnazjum (od 9:45-10:30)

– wykonanie kolorowanki dla uczniów klas 0-III pod hasłem „Żabi Róg – nasza mała Ojczyzna”. Każda klasa wykonuje kolorowankę i przekazuje do biblioteki szkolnej w terminie do 17.04.2018 r. do godz. 11:00
– czytanie fragmentów legend lub literatury zaproponowanej przez nauczycieli

(MBP Morąg)