www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Morąg zaświecił na niebiesko

Już po raz kolejny nasze miasto wsparło ogólnopolską akcję Świecimy Na Niebiesko dla Autyzmu.  To wszystko za  sprawą Stowarzyszenia Na Rzecz Osób  z Autyzmem „Nie-Zwykłe Dzieci” w Morągu , które na terenie Gminy Morąg kolejny rok, zawsze w kwietniu  rozpowszechnia wiedzę na temat zaburzenia, jakim jest autyzm. Przedsięwzięcie promowane jest nie tylko na terenie placówek oświatowych, ale również wśród lokalnej społeczności.

Do akcji przyłączyło się wiele szkół, przedszkoli z terenu Morąga, ale również Małdyt i Miłakowa. Odbyły się  prelekcje,  warsztaty,  na  których dzieci miały okazję  zapoznać się ze specyfiką  tego zaburzenia  w dostosowany do  ich możliwości sposób. Powstały piękne plakaty. Wszyscy, zarówno dzieci, jak i kadra pedagogiczna solidaryzowali się z rodzinami  wychowującymi dzieci z autyzmem ubierając się na niebiesko.

Błękitne odcienie przybrał również basen- Morąska Perła, na którym to nastąpiło posumowanie akcji. 7 kwietnia Stowarzyszenie  „Nie-Zwykłe Dzieci” miało tam punkt konsultacyjno-informacyjny. Rozdawało ulotki, wstążeczki i  niebieskie  balony, chętni malowali twarze w niebieskie  motywy. O godz. 20:00 basen zaświecił się na niebiesko, a wszyscy obecni zatańczyli wspólnie taniec  z  niebieskimi wstążkami.

Akcja współfinansowana była przez  Gminę Morąg.

(Lidia Szwaracka / Stowarzyszenie „Nie-Zwykłe Dzieci”)