www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Morąska młodzież Mistrzami Województwa w Ringo

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu wzięła udział w Indywidualno -Drużynowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Ringo Dziewcząt i Chłopców. Zawody odbyły się w hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim. Morąska młodzież spisała się znakomicie. W kategorii drużynowej dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy uplasowali się na miejscu III.

Ringo to unikalna polska gra sportowa, przypominająca nieco zasadami gry tenisa oraz piłkę siatkową. Rozgrywka toczy się za pomocą gumowego pierścienia, który gracz musi złapać i odrzucić w taki sposób by nie udało się to przeciwnikowi. Celem gry jest zdobycie 15 punktów, gra łączy się z obroną własnego pola i takich rzutów z niego by ringo upadło na boisko przeciwnika. Za każdy błąd przeciwnika zdobywa się punkt, a traci za błąd własny.

Zawody rozgrywane były w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Morąska młodzież spisała się znakomicie. Pomimo, że był ich to pierwszy występ na tego typu zawodach, w kategorii drużynowej dziewczęta zajęły I miejsce, a chłopcy uplasowali się na miejscu III.  Dodatkowo w kategorii indywidualnej tytuł Mistrza Województwa wywalczył Sebastian Biernacki, który bezapelacyjnie pokonał wszystkich swoich przeciwników.

Reprezentacja SP 1 w Morągu wystąpiła w składzie: Klaudia Nawra, Emilia Nawra, Magdalena Zaborowska, Izabela Kościanek, Sebastian Biernacki, Filip Koroś, Szymon Cychylik, Rafał Kowalski. Opiekunowie: Krzysztof Farjaszewski, Agata Prusaczyk.

(red./Referat Sportu)