www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * MORĄSKI NEWSLETTER - SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Morąskie eliminacje konkursu „O Laur Złotej Rybki”

Morąski Dom Kultury był organizatorem eliminacji rejonowych XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki”, które odbyły się 19 maja 2017 r.

Był to dzień wyjątkowy, ponieważ dał szansę młodym ludziom na zaprezentowanie swoich dokonań na scenie. Dzień, który pokazał, że są oni twórczy i niepowtarzalni.

W tegorocznych spotkaniach ze sztuką teatralną wzięło udział sześć teatrów amatorskich: grupa teatralna „GRiM” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szymanowie,  „TRÓJECZKA” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Morągu, „NASZA SCENA” z Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, „ŚWIERSZCZ NAD TEATREM” z Morąskiego Domu Kultury, „TRÓJECZKA” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie oraz grupa teatralna „TANAKABAKA” z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Morągu.

W skład Jury zasiedli znane osobistości ze środowiska teatralnego: pan Leszek Grad – wieloletni dyrektor olsztyńskich instytucji kulturalnych, teatrolog, animator, społecznik kultury oraz pani Krystyna Jędrys – aktorka, reżyser teatralny.

Jurorzy przy ocenie zwrócili uwagę na głośną mowę i wyraźną dykcję, wyraz aktorski, oryginalność i nowatorstwo spektaklu, treść przedstawienia i ogólny wyraz artystyczny.

Do udziału w Gali Finałowej zakwalifikowała się jak co roku grupa teatralna „TRÓJECZKA” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie.

W tym roku gala będzie dwudniową imprezą i odbędzie się 27-28 maja w Centrum Kultury Turystyki i Sportu w Biskupcu. (BC/fot. dw/fot. MDK)