www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Morążanie na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

W sobotę 15 czerwca  nasi młodzicy kończyli sezon startowy najważniejszymi zawodami w grupie wiekowej 10-11 lat – Międzywojewódzkimi Mistrzostwami Młodzików. Przy okazji tego turnieju rozgrywane były zawody dla dzieci poniżej 10 roku życia, były to VII Otwarte Mistrzostwa Łomży w Taekwondo Olimpijskim dla dzieci.

Na Podlasie morąscy zawodnicy pojechali z trenerami Bartoszem Małeckim i Anną Jabłońską. Reprezentacja naszego klubu to 11 młodzików: Amelia Dąbrowska, Blanka Maj, Zuzanna Kupczyńska, Anna Kramer, Antoni Grabarz, Krzysztof Niziński, Szymon Fronckiewicz, Bartosz Drzynicki, Wojciech Orlik, Kacper Ostrowski, Alan Wasilewski .  Szymon Ostrowski i Piotr Zawadzki,  wystartowali w Otwartych Mistrzostwach Łomży.  Nasi młodzicy w Łomży zaprezentowali się rewelacyjnie,  przywieźli 8 medali( 2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe).  Złoty medal w konkurencji walk wywalczył Alan Maksymowicz, który w pierwszej walce wygrał z Bartoszem Głowaczem z Bydgoszczy w drugiej walce pokonał Miłosza Brzostka z Olsztyna natomiast w finale po bardzo dobrym i wyrównanym pojedynku zakończonym wynikiem 5:4 na korzyść naszego zawodnika wygrał z Gustawem Rodźko z Bydgoszczy. Również złotym medalem i pięknymi walkami może pochwalić się Blanka Maj, która w pierwszej walce wygrała z Mileną Kamińską z Olecka 22:0, w finale również nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce  Korneli Puławskiej z Pisza, wygrywając 20:0. Blanka zdobyła również medal w konkurencji sprawnościowej, tym razem koloru brązowego.  W konkurencjach sprawnościowych bardzo dobrze zaprezentowała się również Zuzanna Kupczyńska, która zajęła II miejsce. Niewiele w tej konkurencji do medalu zabrakło Alanowi Maksymowiczowi, który ostatecznie uplasował się na IV miejscu. W konkurencji walk bardzo dobrze zaprezentowała się Amelia Dąbrowska, która wywalczyła II miejsce, wygrywając z Wyrzykowską Igą z Pisza oraz z Klaudią Kamińską z Olecka, niestety po dobrej walce w finale uległa zawodniczce z Olsztyna. W kategorii walk mieliśmy jeszcze trzy brązowe medale, które zdobyli Kacper Ostowski, Wojciech Orlik oraz Anna Kramer.  Przedstawiciele konkurencji technicznej poomsae, po zaciętej rywalizacji zakończyli zawody na miejscu IV Bartosz Drzynicki a na miejscu VI Szymon Fronckiewicz. Nasi najmłodsi uczestnicy startujący w Otwartych Mistrzostwach Łomży również poszli w ślady swoich starszych kolegów, Piotr Zawadzki zajął I miejsce w konkurencjach sprawnościowych i II miejsce w walkach a Szymon Ostrowski  zajął II miejsce w walkach.

Dziękujemy Burmistrzowi Morąga za dofinansowanie naszego wyjazdu.