www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Morążanie na Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim

Zawodnicy Victorii Morąg wystartowali w Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim odbywającym się w Olecku. Morąski klub reprezentowało 8 zawodników: 5 młodzików (Amelia Dąbrowska, Zuzanna Kupczyńska, Wojciech Orlik, Alan Maksymowicz i Kacper Ostrowski) i 3 kadetów  Helena Lotarska, Jan Adamczyk i Adam Zawadzki). Zawodnicy do Olecka pojechali z trenerką Anną Jabłońską.  Dla kadetów turniej ten był jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która już za miesiąc odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nasi zawodnicy w Olecku zaprezentowali się z dobrej strony.

Helena Lotarska wygrała walkę z Aisha Ndiaye z Olsztyna 11:7, niestety już w następnej walce z dalszej rywalizacji naszą zawodniczkę wyeliminowała Amelia Wojtala z Warszawy. Również pierwszą walkę wygrał nasz kadet Jan Adamczyk startujący w kategorii do 61 kg. Janek  w ładnym stylu wygrał walkę z Bartoszem Wasiakiem z AZS AWF Warszawa 10:2. Jednak w następnej walce musiał uznać wyższość swojego rywala Jacka Kozakowskiego z Opola. Rewelacyjnie spisał się Adam Zawadzki startujący w kategorii do 45 kg. W swoim pierwszym pojedynku pokonał  Wiktora Kędziorę z UKS Andros Puławy 22:2. W następnej walce zmierzył się z Kordianem Grzegorczukiem z Huzara Białystok, walka wygrana 14:12, w walce trzeciej przeciwnikiem Adama był Kamil Kochanowski również zawodnik z Białegostoku, walka zakończyła się wynikiem 18:15, kolejny zwycięski pojedynek Morążanin stoczył z Kacprem Wardynem ze Startu Olsztyn, który wygrał 14:3, był to pojedynek o wejście do finału, gdzie Zawadzki spotkał się z Miłoszem Ziółkowskim z AZS AWF Warszawa. Po emocjonującym III rundowym pojedynku walka zakończyła się wynikiem 9:5 dla zawodnika z Warszawy. Jednak 4 wygrane walki sprawiły, że nasz zawodnik zajął II miejsce w swojej kategorii wagowej i zakwalifikował się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W drugim dniu zawodów startowali nasi młodzicy. Dla większości z nich był to pierwszy start w tak dużej imprezie, gdzie startowało ponad 600 zawodników. Wojtek Orlik pokonał Łukasza Kubę z UKS Andros Puławy 16:4, jednak w drugiej walce Morążanina wyeliminował zawodnik z Olsztyna Cezary Leśniewski. Bardzo ładnie zawalczyła również Amelia Dąbrowska, która w pierwszej walce pokonała zawodniczkę gospodarzy LUKS Hidori Olecko Klaudię Kamińską 23:0, niestety również w drugiej walce została wyeliminowana przez zawodniczkę z Olsztyna Martę Kowalską. Swój debiut w tej kategorii wiekowej udanie zaliczył Alan Maksymowicz, który wygrał 3:1 z Filipem Płużyńskim z Warszawy, jednak w następnej walce uległ Łukaszowi Klorkowi z Poznania. Tym razem pechowo już w  pierwszych walkach  odpadli Zuzanna  Kupczyńska, która uległa zawodniczce z Olsztyna oraz Kacper Ostrowski, którego wyeliminował zawodnik z Bydgoszczy.

Start naszych zawodników należy zaliczyć do udanych, do Morąga wróciliśmy ze srebrnym medalem Adama Zawadzkiego, który na tym turnieju zaprezentował się rewelacyjnie w pięknym stylu wygrywając 4 walki, pozostali zawodnicy również toczyli zacięte boje, jednak w niektórych przypadkach zabrakło trochę szczęścia a w niektórych najzwyczajniej umiejętności. Jednak systematyczna praca na treningach,  wyjazdy na zawody i rywalizowanie z najlepszymi zawodnikami z całej Polski z pewnością  w przyszłości przełożą się na rezultaty.

Dziękujemy Burmistrzowi Morąga, zadanie zostało dofinansowane z dotacji z budżetu Gminy Morąg.