www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

„Nie ma śmieci- są surowce” w Bramce i Małdytach

Uczniowie klas O – III Szkoły Filialnej w Bramce oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Małdytach uczestniczyli w corocznej akcji Sprzątanie Świata pod hasłem – ,, Nie ma śmieci- są surowce”. 

Uczniowie z Bramki upiększali świat podzieleni na grupy. Każda klasa porządkowała swoją miejscowość w innym rejonie: najmłodsi – teren wokół szkoły i plac zabaw, starsi – okolice przystanku, centrum wsi oraz drogę do lasu. Na zakończenie połączyli przyjemne z pożytecznym – przy rozpalonym ognisku ogrzewali się i jedli pieczoną kiełbaskę.

Zaś uczniowie Szkoły Podstawowej w Małdytach odwiedzili Wójta Gminy Małdyty z własnoręcznie wykonaną petycją przypominającą jak należy dbać o ziemię. Mali entuzjaści ekologii doskonale znają zasady segregacji odpadów i chętnie dzielą się tym z dorosłymi: „biały pojemniczek na szklany słoiczek, niebieskie kontenery na stare papiery, a żółte pojemniki są na plastiki”.

(Mariola Buta – SP Bramka/Gmina Małdyty)