www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Nietrzeźwa motorowerzystka z pijanym pasażerem

Kara 2 lat pozbawienia wolności grozi młodej mieszkance gminy Małdyty, która zdecydowała się kierować motorowerem mimo blisko 2 promili alkoholu w organizmie. Ponadto, kobieta przewoziła pasażera- również nietrzeźwego. Oboje nie mieli kasków ochronnych.

Wczoraj (24.05.2018) około godz. 2:00 policjanci morąskiej patrolówki zauważyli dwie osoby poruszające się motorowerem. Zarówno kierowca jak i pasażer nie mieli kasków ochronnych. Funkcjonariusze zatrzymali ich do kontroli drogowej.

Za kierownicą motoroweru siedziała 24- letnia mieszkanka gminy Małdyty. Policjanci od razu wyczuli od niej woń alkoholu. Pod jego wpływem był również pasażer. Badanie kobiety wykazało blisko 2 promile w organizmie.

Jak tłumaczyła, jechali na stację paliw kupić … alkohol.

Funkcjonariusze sporządzili z interwencji dokumentację, która trafi do sądu. To tam podjęta zostanie decyzja o dalszym losie 24- latki. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna. (KPP Ostróda)