www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Nietrzeźwi kierowcy wyeliminowani z ruchu

Tylko w miniony weekend z ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie trafiło pięciu nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich pod wpływem alkoholu brało udział z zdarzeniach drogowych. Funkcjonariusze apelują- nie ma przyzwolenia na jazdę na podwójnym gazie! Pijani kierowcy to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na naszych drogach. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, gdy widzimy niepokojącą nas sytuację.

Tylko w ciągu trzech ostatnich dni w ręce policjantów trafiło 5 pijanych kierowców.

W miniony piątek (25.05.2018) około godz. 18:00 patrol zatrzymał do kontroli seata. Siedzący za kierownicą 48- latek prowadził pojazd mimo braku uprawnień. Od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Okazało się, że w organizmie ma blisko 3 promile tej substancji.

Niespełna dwie godziny później na terenie gminy Morąg doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca renault nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, uderzył w przydrożne drzewka i uciekł. Policjanci ustalili, kto w chwili zdarzenia siedział za kierownicą pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1,5 promila. Mimo obrażeń jakie posiadał, mężczyzna nie przyznawał się do kierowania renault. Na miejscu pracował technik kryminalistyki. Policjant zabezpieczył ślady, które wskażą, czy zatrzymany był kierowcą tego pojazdu.

Kilka godzin później w jednej z miejscowości w gminie Morąg kierowca audi podczas manewru wyprzedzania motorowerzysty zahaczył go lusterkiem a po kilkuset metrach uderzył w przydrożne drzewo. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu. 65- latek został zabrany do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie.

W niedzielną noc (27.05.2018) na terenie gminy Małdyty 27- latek kierujący bmw na prostym odcinku drogi zjechał na lewą stronę jezdni uderzając w bariery ochronne i znak drogowy. Powodem tego „manewru” był alkohol w jego organizmie. Badanie wykazało blisko 2 promile tej substancji.

Policjanci apelują

Pijani kierowcy to realne zagrożenie na drogach. Są sprawcami wielu kolizji i wypadków, w tym również tych tragicznych w skutkach. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy, gdy widzimy, że ktoś pod wpływem alkoholu zamierza wsiąść za kierownicę, informujmy policjantów, gdy widzimy podejrzany sposób jazdy kierowcy. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu! (KPP Ostróda)