www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Nocne szkolenie strzeleckie policjantów

Na terenie strzelnicy IBiON w Ostródzie odbyło się szkolenie zespołowe dla policjantów. Był to kolejny trening, zorganizowany w warunkach ograniczonej widoczności. Wszystko po to, by podnosić i utrzymywać umiejętności policjantów na wysokim poziomie technicznym.

W miniony czwartek (23.05.2018) na strzelnicy IBiON w Ostródzie odbyło się szkolenie zespołowe dla policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Założeniem szkolenia było wyeliminowanie trzech uzbrojonych sprawców, którzy dokonali ostrzału policyjnego radiowozu. Zadanie było bardzo trudne, ponieważ szkolenie odbywało się w warunkach nocnych. Ponadto, na linii ognia ustawione były cele neutralne.

Funkcjonariusze działali w trzyosobowych zespołach.

Policjant na każdym stanowisku służbowym musi umieć skutecznie strzelać bez względu na warunki zewnętrzne. Dlatego ćwiczenia strzeleckie organizowane w KPP Ostróda są nie tylko przy pięknym letnim słońcu ale także w zimie i nocą. Treningi takie mają za zadanie podnosić i utrzymywać umiejętności policjantów na wysokim poziomie technicznym. (KPP Ostróda)