www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Nowe rondo w Morągu

Radni Miejscy w Morągu podjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy rondu na terenie miasta Morąg. Radni nadali  nazwę Rondo 100-lecia Odzyskania  Niepodległości rondu u zbiegu ulic: 11 Listopada, Warmińska, Leśna i Kaszubska .

Na terenie miasta Morąg powstało rondo u zbiegu ulic: 11 Listopada, Warmińska, Leśna i Kaszubska. – Zasadnym jest aby w celach formalnych, informacyjnych, orientacyjnych jak również estetycznych, nadać temu obiektowi oficjalną nazwę. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zaproponowana została nazwa: Rondo 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 11 listopada 1918 r, był przełomowym dniem w dziejach całej Europy i Polski. Niemcy podpisali rozejm kończący I wojnę światową. Data ta symbolizuje dzień odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli, Dla Polski oznaczało to możliwość rozwoju i nową przyszłość – napisał w uzasadnieniu do projektu uchwały Burmistrz Morąga Tadeusz Sobierajski.

(red.)