www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Odpowiedzą za znęcanie się nad psem

Policjanci pod nadzorem prokuratury zakończyli sprawę znęcania się byłego i obecnego właściciela nad psem. Według śledczych mieszkańcy gminy Morąg rażąco zaniedbywali czworonoga, którym mieli się opiekować. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do ostródzkiego sądu rejonowego niebawem trafi akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom gminy Morąg. Ostatniemu i poprzedniemu właścicielowi czworonoga zarzuca się złamanie ustawy o ochronie zwierząt.

Pod koniec ubiegłego roku policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące znęcania się nad psem rasy york. Zgłoszenie to funkcjonariusze otrzymali z Alarmowego Funduszu Nadziei na Życie w Ostródzie. Po interwencji policjantów i pracowników fundacji, zaniedbany pies trafił do gabinetu weterynaryjnego, a następnie do szpitala znajdującego się przy schronisku.

Z ustaleń policjantów wynika, że zarówno były właściciel, jak również ostatnia właścicielka czworonoga, nie zapewniali psu odpowiednich warunków bytowych oraz opieki weterynaryjnej.

36-latka i 39-latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa. Za czyn, którego się dopuścili grozi im kara nawet  do 2 lat pozbawienia wolności.  (KPP Ostróda)