www.mediagroupinfo.pl – portal informacyjny * Najlepsza bezpłatna promocja Twojej firmy.Sprawdź. Zadzwoń. Tel. 511 086 882, redakcja@mediagroupinfo.pl lub mediagroupinfo.pl@gmail.com * SZUKAJ NAS NA FACEBOOKU

Odwiedź świąteczne jarmarki na Warmii i Mazurach

W ramach przygotowań do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia, większe i mniejsze miasta Warmii i Mazur zapraszają na przedświąteczne jarmarki. 

W piątek 7 grudnia organizatorzy zaproszą do odwiedzenia II Szczycieńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego (godz. 14.00-19.00). W jego programie przewidziano m.in.: kiermasz kulinariów i rękodzieła, przybycie Świętego Mikołaja z elfami i żywymi reniferami, występy wokalne, przegląd kolęd i pastorałek, warsztaty dla dzieci, włączenie świątecznego oświetlenia.

W sobotę 8 grudnia na Jarmark Świętego Mikołaja warto wybrać się do Mrągowa (godz. 10.00-16.00, ul. Sobczyńskiego). Kiermaszowi będą towarzyszyły m.in. zabawy ze Świętym Mikołajem oraz program artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży, zakończony koncertem Studia Wokalnego Sukces. Zaplanowano też konkurs „Bieg po wypiek” i uruchomienie Poczty Świętego Mikołaja.

Tego samego dnia odbędzie się Jarmark Świąteczny w Ełku (godz. 10.00-15.00, plac przed Ełckim Centrum Kultury). Nie zabraknie na nim regionalnych wyrobów spożywczych, rzemiosła artystycznego i rękodzieła. Będzie też okazja do posłuchania świątecznych melodii i wspólnego kolędowania.

Biżuterię, ozdoby bożonarodzeniowe, dekoracje świąteczne, mydełka, kosmetyki naturalne, świecie, torebki, odzież i inne artystyczne drobiazgi, a także naturalną żywność będzie można kupić na Warmińsko-Mazurskim Jarmarku Wyrobów Artystycznych SztukaTERRiA. Jarmark odbędzie się 9 grudnia (niedziela) w godzinach od 10:00 do 17:00 w sali sportowo-widowiskowej CSE „Światowid” w Elblągu.

Od 13 do 16 grudnia olsztyńską starówkę wypełnią świątecznie przystrojone stragany i wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi. Kolejny raz flagowe wydarzenie zimy w Olsztynie zapowiada się na mocny przedświąteczny akcent. Przez cztery dni olsztyńska starówka będzie magicznym miejscem pełnym zimowych atrakcji. W ten piękny przedświąteczny weekend, w atmosferze zbliżającego się Bożego Narodzenia będzie można zrobić wspaniałe gwiazdkowe zakupy.

W piątek 14 grudnia po raz kolejny zostanie zorganizowany Kiermasz Bożonarodzeniowy w Piszu (od godz. 11.00, pl. Daszyńskiego). Stanie się on okazją do zakupów specjałów na świąteczny stół, a także oryginalnych upominków, kartek pocztowych, bożonarodzeniowych ozdób i stroików. Klimat będą współtworzyły występy lokalnych wykonawców.

W niedzielę 16 grudnia zaplanowano VII Olecki Jarmark Świąteczny (godz. 11.00-14.00, pl. Wolności). Na odwiedzających będą czekały degustacje domowych wypieków i gorących napojów, stoiska z kulinariami, wyrobami rękodzieła i ozdobami świątecznymi. Przewidziano program artystyczny, konkursy na najładniejszą kartkę świąteczną i najlepszą potrawę wigilijną.

Tego dnia odbędzie się również Jarmark Bożonarodzeniowy w Iławie (plac przy kinoteatrze). Na stoiskach zagości pełen asortyment świątecznych smakołyków i ozdób. Tradycyjnie kiermaszowi będzie towarzyszył spektakl plenerowy z udziałem bajkowych postaci, który najwięcej frajdy sprawi najmłodszym.

(wwim)